| anonim_4396 a întrebat:

Am întâlnit persoane, în mod special adolescenți băieți dar și bărbați la o vârstă înaintată, cum ar fi 43 de ani, care se laudă și se fălesc cu faptele lor reprobabile.
De exemplu, aveam în liceu un coleg de clasă, în vârstă de 16 ani, care avea 3 dosare penale pentru agresiune fizică gravă și povestea cu mândrie despre asta.
Înțeleg că intervine teribilismul vârstei dar când întâlnim și la unii dintre adulți acest tip de comportament, ce putem spune?
Cum ar fi cel de 43 de ani care povestea cu mândrie dar și râdea în același timp, cum a fost concediat de la toate locurile de muncă unde lucrase o scurtă perioadă de timp, datorită faptului că i s-a pus pata și a înjurat pe toți colegii dar și pe șefi, făcând distrugeri materiale acolo.
Mai povestea, tot cu fală, cum a fost dat afară de la toate sălile de sport unde fusese, pentru același tip de comportament.
Ce părere aveți despre astfel de oameni și comportamente?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Patetic, fiecare cu cel duce mintea
Nu-i nimic lăudabil din astfel de manifestări mai ales la o varsă considerabil

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa de educatie

| Freya1 a răspuns:

Păi ei se simt bine demonstrând că sunt "smecheri"si atunci tind sa se laude.Nu prea ai ce sa spui despre ei.

| Dismally a răspuns:

Majoritatea baietilor/barbatilor sunt asa, iar o buna parte din ei daca nu au astfel de fapte "vitejesti", le inventeaza...

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Eu n-am văzut ca majoritatea să fie așa. Am întâlnit și băieți la 14 ani dar cu o gândire mult mai matură decât a unuia de 34.
După adolescență, mulți se maturizează și nu se mai comportă așa.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

I-ai vazut si in mediul lor, cand sunt doar baieti/barbati, cand stau la o bere ceva? big grin

| Jus7t a răspuns:

Prosti cu spume.

| Cheo0S a răspuns:

Tipic uman ce sa spun. Fac asta pentru a se simti superiori celorlalti si sa se simta Mai bine in propria piele.
Cum faci si tu la fel despre ei.

| Saiko10 a răspuns:

Sa faca ce vor, nu ma doare nici in pl de ei.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Într-adevăr, știu ce spui, mai ales că am crescut într-o zonă asemănătoare a Ilfovului. De-a lungul timpului, am întâlnit femei și bărbați care se încadrează în comportamentul descris de tine - cazurilor lor fiind mai mult sau mai puțin de ordin penal. Dar cel mai mult mi-a rămas în minte un bărbat de vreo patruzeci de ani, uscățiv și cu șapcă în cap, exact ca Celentano din Las Fierbinți, cu fața mereu încordată într-un rictus porcin de veselie. Iar tipul ăsta știa să facă patru lucruri: să bea, să își bată nevasta, să asculte muzică populară la volum maxim până la patru dimineața și să construiască căsuțe/colivii pentru păsări. Toate astea în fiecare zi. La un moment dat, a trecut poliția pe strada lui, iar eu eram acolo și l-am auzit pe unul dintre ofițeri zicând: „Da’ noi am mai fost pe aici?", în sensul că ei au fost chemați des pe acolo, din cauza deranjului ordinii publice. Și, da, omul acesta e genul de persoană care se laudă că își înșală soția și că poate să bea singur o bere la doi litri și jumătate. În general, cu oamenii pe care îi întâlnește pe stradă se comportă... hm... ca un bețiv. Îi salută, vorbește cu ei, însă nu este agresiv. Știu că la un moment dat, când aveam vreo 14 ani, eram cu grupul meu de prieteni lângă casa lui, iar bărbatul ne-a oferit semințe la pungă. Doar că erau expirate. Mai pe scurt, voia să scape de semințe și nu știa cum. Momentan, nu am cunoscut persoană mai rea ca el, care să se laude cu toate lucrurile negative pe care le face. Dar, fără doar și poate, pentru mine, el rămâne în fruntea acestor tipuri de persoane.

| CassiusAlexander a răspuns:

Duc o viață lipsită de realizări.