| Liviu321 a întrebat:

Am inteles ca dca faci sala sau orice antrenament cu greutati iti afecteaza coloana si nu mai cresti in inaltime. as dori sa stiu daca aceste lucruri sunt valibile si daca fac ex normale cum ar fi flotari, genoflexiuni etc.

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Daca faci genoflexiuni si flotari nu se intampla nimic!
Daca tragi de fiare, da. Da exemplu, am un vecin care nu mai creste desi are 17 ani si are probleme cu coloana din acelasi motiv.

3 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Nu, doar greutatile au acest efect(iti incetinesc sau stopeaza cresterea in inaltime). pa

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Eu am facut un an sala si sfatul meu e ca da iti afecteaza coloana daca nu executi bine ex. iar de crestere normal ca nu cresti in inaltime fara o alimentatie pe masura happy

| Calinush a răspuns:

Uite eu am 16 ani, fac sala de un an.

Cand m-am apucat aveam 1. 84 si acum am 1. 86 deci eu zic ca sala nu iti strica coloana DAR trebuie sa faci corect tot ce faci!

De la flotari, genoflexiuni, abdomene bla bla, nu faci masa musculara, sau poate faci dar putina.
Mai mult te definesti. Eu zic ca daca ai bani si ai o sala pe langa tine, sau un prieten cu care sa mergi nu rata ocazia tongue

Iti ocupi timpu, daca este sac de box la tine la sala te poti descarca si in plus daca iti gasesti si un antrenor o sa te dezvolti.

Si nu ii asculta pe toti ca prin "auzite" nu rezolvi multe... intreaba un specialist...