| DenqOO a întrebat:

Am inteles ca vor sa introduca educatia sexuala in scoli.
Ma si astept cand un coleg ia nota mica la aceasta materie "Ha, ha, ha, nu esti bun la pat"
Voi ce reactii va asteptati sa aiba elevii?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se schimba mare lucru. Copii ies pe banda rulanta

| wildthing a răspuns:

Daca se nimereste sa fie vreo profesoara buna, eu cred ca elevii vor dori sa mearga la meditatii in particular...pentru aprofundarea materiei.

| DenqOO explică (pentru wildthing):

Da chiar, sa dai meditatii la sexologie.

| CIaudiu a răspuns:

Lmao. Vezi tu sa se intample chestia asta si cu celelalte materii? Nu va fi nicio reactie iti spun eu. In plus, va fi o materie noua si captivanta, ceea ce inseamna o atentie sporita din partea elevilor care va duce la note mari ca si la religie, sport, informatica, etc. Astea sunt materii usoare si optionale, sa stii cu ce se mananca, nu sa fi as la ele de parca ar fi o necesitate in viata ta cum este romana si matematica.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Avem nevoie nu doar în școli ci și în societate să se promoveze bunul simț, respectul, bunele maniere.Viitorul viitoarei generații stă în deciziile și faptele fiecăruia din noi.

| AndreeaWTS a răspuns:

Dar de ce nu crezi că cel care ia notă mică la educație sexuală, deci e needucat sexual, poate fi mai "wild". laughing
N-ar fi o interpretare?
Nu ți se pare că în ziua de azi "needucații" au o trecere și apreciere destul de mare în rândul noii generații?