| superpissy40 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Maine ne aduce rezultatele la matematica si la fizica si nu prea cred ca am facut cine stie ce.Cred ca o sa iau 5 sau 6.Si miercuri ne aduce testele la biologie si acolo tot asa nu prea cred ca am facut cine stie ce si cred ca voi lua tot 5 sau 6.La matematica domnul a zis ca ne mai lasa cateva zile sa ne adunam plusuri si sa le adunam cu nota din test.La fizica a zis ca la cei cuminti le da un punct in plus la test, iar la biologie doamna a zis ca doar cei care vor sa isi faca media intre testul asta si testul anterior si la testul anterior am luat 10 si daca voi lua 5 imi va iesi media 7, 5 si daca iau 6 o sa imi iasa media 8. Dar problema este cum le voi spune parintilor notele? Mie imi este foarte frica maine cand ne vor aduce notele.Va rog frumos sa ma ajutati! Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! NU am trecut niciodata prin asa ceva, dar o sa incerc sa te ajut.Pentru inceput, spune-le parintilor notele tale.Arata-te suparata, asa vor crede ca esti destul de trista si nu te vor mai certa si ei.Promite-le ca data viitoare o sa iei note mult mai bune.Si, cel mai important:fa-le o bucurie mare inainte de a le arata notelewinkingwinkingwinking Te prinzi tu de ce.Bafta! Sper ca te-am ajutat.Incearca sa-mi raspunzi si mie la intrebarea de pe profil, te rog!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu am trecut niciodata prin asa ceva, dar o sa incerc sa iti raspund.Preupun ca esti in clasa a 5-a, a 6-a sau a 7-a.Pentru inceput, o sa le spui parintilor adevarul.O sa le promiti ca data viitoare vei lua mai putin.Arata-te suparata, pentru ca vor crede ca esti destul de suparata si nu te vor mai certa si ei.Dar, cel mai importanttongueromite ca te vei stradui si ca data viitoare vei lua o nota mare. Sper ca te-am ajutat!