| anonim_4396 a întrebat:

Am mers la mall să-mi cumpăr o pereche de casti si când mi-am scos telefonul din buzunar mi-am pierdut 200 de lei, banii îi tin in buzunarul drept împreună cu telefonul. Sigur în timp ce probam căștile am tras si banii sau mi i-a scos cineva, cine știe.
Ce mi-a stricat seara chestia asta. crying(
De aia e bine sa dai înapoi ce găsești. Omu' nu-i destul ca lucrează pentru putini bani ca ii mai si pierde.
Nu criticați, oricui i se poate întâmpla. De-acum înainte ori las acasă banii, ori ii pun într-un buzunar cu fermoar sau îmi iau un portofel.
Tristețe mare frate, să-ți pierzi banii. Practic e munca ta. Dă-o încolo...

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vina ta ca nai avut wallet sa iti ti banii

| RAY a răspuns:

Dar nu ai observat si tu, cand ai observat asta?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Când ieșeam din mall. happy Mult prea târziu oricum. Însă din fericire, acasă, dându-mi jos geaca au căzut banii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti cam norocos

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Norocos, dar uneori fiind îngândurat fac lucrurile anapoda.
happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum daca ti-as spune sa imi dai jumatate din aia, ai spune nu, vezi de ce nu cred ca va ajuta dumnezeu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dacă ți-aș da, cum ți-ai schimba crezul? Ai crede pentru acea "generozitate" brusc?
Nu te supăra dar nu-mi place subiectul asta. Cum sa nu crezi ca nu exista Dumnezeu?
In acest moment, Cine face să-ți bata inima? De la cine îți vine suflarea, viața?

Închei cu un citat;,, Ignorăm adevărul pentru o fericire temporară."

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact ce spuneam

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iti spun sa dai jumatate unui om sarac nu mie

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ray : Daca erai in mall si vedeai ca ala si-a piert banii ce faceai? ii mai dadeai banii inapoi?
Eu in zilele trecute am gasit pe strada ceva bani big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar daca eram singur undeva si nu ma vedea nimeni si nu cunoasteam respectiva persoana recunosc ca as fi luat asa sincer, de fel sunt introvertit nu ca as vrea sa fac o fapte dar mi-ar fi rusine asa ca as merge mai departe

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Daca cunoscti persoana se subintelege ca ii dai inapoi. Dar daca vezi ceva bani pe strada si daca ai fi cu cineva ti-ar fi rusine sa ii bagi in buzunar? (eventual ar trebui sa imparti).
Oricum eu niciodata nu am piert bani, numai telefoane (cand eram copil, practic mi s-a si furat)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O data am gasit un telefon si l-am returnat dar am avut probleme apoi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Stiu cazuri de genu, returnand ceva te pui in pericol. Mie mi s-a furat &am si piert telefoane dar acu 10 ani laughing De atunci am mare grija de obiectele personale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii se țin în portmoneu. Unde pui portmoneul nu mai pui altceva. Eu după multe experiențe neplăcute am decis portmoneu la piele. Găsești la Emag, 25 de lei.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mă rugam ca Dumnezeu sa facă o minune si să-mi găsesc banii. Credeam ca voi găsi cei 200 lei din sertarul din care i-am scos.
Dar ce credeți? Mi-au căzut din geaca când am dat-o jos. M-am bucurat ca nu i-am pierdut.
De acum voi fi mai atent.
Mulțumesc pentru sfaturi.

| Celcestietot a răspuns:

Ai putea sa îți depui banii pe card, că doar nu o să fi ținta principală a tuturor hackerilor din lumewinking.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Că doar nu, dar dacă aș fi? happy
E mai ok să am bani "licihizi", happy
știi cum îi, dacă îi am in mână ii cheltuiesc mai cu grijă.winking
Plus că dacă îmi trebuie neapărat banii, trebuie să caut bancomate si pana mea.