| Frida1 a întrebat:

Am nevoie de niște idei de nume de fetițe, cat mai draguțe si exotice, m-am săturat de aceleași nume comune pe care le intalnim la tot pasul. O prietenă bună de-a mea naște în curând o fetiță și suntem în căutarea unui nume big grin, iar ce am găsit pe internet nu ne-a mulțumit, mă gândeam că aveți voi niște idei mai bune. Vă mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Teresa2 a răspuns:

Victoria
Aurora
Polina
Iselin
Frida
Teresa
Erika
Gloria
Malena
Flora

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nume usor "rusesti": Nadia, Olga, Ecaterina, Natalia, Tatiana, Larisa, Natasa, Tamara.
Neaose: Smaranda, Ilinca, Victoria, Sabina.
Usor frantuzesti: Zoe, Sidonia, Cecilia, Viviana, Alberta, Clara-Clarisa, Aurora, Elisa, Letitia.
Usor nemtesti: Caterina, Dorotea, Helga, Greta, Marta, Berta, Ingrid, Ava, Gisela, Inga, Astrid.

| Frida1 explică (pentru Kaℓi):

Foarte frumoase nume, merci pentru ajutorwinking

| Wøodenpints a răspuns:

Oamenii pe care nu-i duce capul nici cât să găsească un nume pentru un copil, n-ar trebui să aibă dreptul de a se reproduce.
La naiba cu selecția naturală...