| PsyhoChild a întrebat:

Am nevoie de solutii/idei cu privire la situatia de la mine la liceu.
Noi avem ore de 45 minute, incepem la 8:10 până la 45 apoi pauză 10 minute până la 55 iar apoi încă 10 minute ora și după 5 minute pauză în care se schimbă profesorii.
Regulile sunt asa:în pauză de 10 minute stam doar în clasa și iesim afara doar dacă avem nevoie la baie. Masca, dezinfectant și spalat pe mâini inainte de a mânca.
Avem voie să iesim afara doar o pauză, la a 4 a ora însoțiți de profesor. Atunci ne este recomandat să mâncăm. Problema este ca ei au pretenția să ne spălăm pe mâini și să mâncăm în aceeași pauză în care iesim afara, la baie mentionez ca nu au voie mai mult de 3 elevi. Deci într-o clasa de 30 elevi mergem pe schimburi la baie, spălatul durează aproximativ 1 minut pe elev. Pur și simplu este imposibil să faci toate aceste lucruri în aceeași pauză. Se duce dracu pauza și după nu mai apuci să faci nimic. Pe director îl doare la banana ca să spun așa.
La magazin nu avem voie și nici să comandam mâncare.
Ce soluții există?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar ce aveati asa important de facut in pauza?

| Celcestietot a răspuns:

Mancarea vine de acasa si hidratarea dupa liceu sau inaintea lui cu mai mult timp, de preferat. Daca vrei sa prinzi loc in primele randuri la baie, fugi laughing, iar apoi mananci. Daca nu iti convin regulile, nu le respecti, mai multe nu cred ca sunt de spus thinking

| Ineys a răspuns:

Chemati parintii la scoala, se face sedinta, se explica ce nu va convine si se ajunge la alte solutii impreuna cu directorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boicotul de exemplu