| danaalin2002 a întrebat:

Am nevoie sa stiu va rog mult cum ajung din Rahova in Lacul Tei cit mai simplu dau funda va roooooooooooooooog

Răspuns Câştigător
| crynys a răspuns:

Da scuze 32 pana la unirii metrul pana la gara de nord si autobuzul 182 pana la lacul tei
http://www.legaturi.ro/index.php?page=pgratb

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnişoară, eu îţi spun drumul cel mai drept. Dacă ştii cumva Bucureştiul.
Din Rahovei spre "Electromagnetica" pînă la Chirigiu( intersecţia Rahovei, T.Vladimirescu, Viilor, George Coşbuc) Apoi, de acolo, cobori pe Coşbuc pînă la Piaţa Unirii. Vezi şi matale ce autobuze mai merg, că acum nu le mai ştiu.
Apoi metroul pînă la Piaţa Victoriei. De aici ceva tramvai sau autobuz pe Bd. Ştefan cel Mare ( vreo doi kilometri ) pînă la Stdionul Dinamo, de acolo prin spatele stadionului, cîteva sute de matri pe Bd. Barbu Văcărescu şi apoi la dreapta e Bd. Lacul Tei. Vreo trei kilometri pînă în Colentina.
Practic mergi pe coordonatele sud-vest spre nord - est.
Cam asta e!

| crynys a răspuns:

Metroul pana la Unirii dupa care iei tranvaiul 32

| danaalin2002 explică (pentru crynys):

Dragul meu,
Vreau din Rahova in Lacul Tei nu invers.

| crynys a răspuns (pentru danaalin2002):

Da scuze 32 pana la unirii metrul pana la gara de nord si autobuzul 182 pana la lacul tei
http://www.legaturi.ro/index.php?page=pgratb