| iwill a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Eram la laptop cand brusc imi apare o fereastra cu ceva de genu"A problem has occured.", n-am apucat sa citesc mai mult ca s-a oprit. Problema e ca l-am mai pornit de doua ori si imediat dupa ce se incarca se opreste brusc.Nu stiu ce sa ma fac cu el.Mi-e frica sa nu fie stricat.

Răspuns Câştigător
| ale28bz a răspuns:

Stricat e greu sa fie, insa poate avea o eroare de sistem, ai scanat cu antivirusul si a sters ceva, sau ai sters tu manual, sau pur si simplu a aparut o problema de sistem, o eroare de citire, daca ai cd ul de pe care ai instalat windows ul si apuci sa scrii in casuta run sfc /scannow fa o dupa ce in prealabil ai bagat respectivul cd daca nu ai timp, fa altceva ca sa vezi ca nu are stricat nimic fizic, apasa tasta care te duce in bios f2, Del, f12, sau chiar f10 tu stii ce laptop ai in functie de marca cu una din aceste taste intri in bios dupa ce ai intrat, vezi daca se inchide si in bios, daca nu se inchide ai putea intra in save mode. si poti incerca sa remediezi problema de acolo, revin o cu amanunte.

| iwill explică (pentru ale28bz):

S-a remediat..nu mai stiu cum da deocamdata functoneaza...multumesc oricum de amanunte..sunt folositoare..ca fapt divers am observat caface figuri atunci cand ramane stick=ul din greseala in el. poate si asta sa fi fost cauza..multumesc oricum

1 răspuns: