| VortexLuz a întrebat:

Am niște mici nelămuriri și aș dori să mă ajutați dacă doriți. Cât ar costa biletul de tren din CT până la București? Și presupun că mă lasă în gara din Sectorul 1 nu? Și dacă e să mă lase acolo, cât mi-ar lua un taximetrist ca să mă ducă de acolo până în sectorul 2 la o anumită adresă?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult ca sigur vei gasi preturile pe site ul Cfr dupa ce iti alegi traseul. Cat despre taxi... iti poate lua 10 sau 30, ca numa tu stii unde e adresa aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repet ce ți-am mai spus mai demult.
O sa vorbim cu CFR sa iti facă gara in sectorul 2 pentru ca ești turc sau troll sau nu ai ce întreba pentru ca te plictisesti.
Gara din sectorul 1 ( Gara de Nord) este pur si simplu gara principală a capitalei mai baiatule!
Pleaca din gara Obor cu personalul daca ai pretenții si mofturi.
Si de unde vrei sa stim cat iti ia un taximetrist? Poti sa iei metroul și iesi mai ieftin. Cel mai bine ar fi de fapt sa pleci cu autocar din Obor de la tine din sectorul 2 si ai scăpat de stresul asta teribil de a ajunge in infamul sector 1.
Invata sa folosești Google Maps si site-ul CFR-ului cu mersul trenurilor si preturi.
Dupa atata timp nu ai mai reusit sa pleci la mare, bietul de tine.

| VortexLuz explică (pentru anonim_4396):

De fapt, esti invers. Eu sunt din CT și aș vrea să ajung până în București în sectorul 2. Si cum nu prea mă descurc, am întrebat orientativ.

| Itanul a răspuns:

Gara de Nord, e in sectorul 1. Dar stii si tu ca sectoarele in Bucuresti, pleaca radiant, toate din centru. Asa ca, adresa ta din sectorul 2 poate fi la 50 metri de gara sau la 10 km. Foloseste Google maps ca sa vezi distanta si fa un calcul. Fereste-te de taximetristii hoti.

| Itanul a răspuns (pentru Itanul):

Biletul te costa (un drum) vreo 60 de lei la clasa a doua.