| anonim_4396 a întrebat:

Am o astfel de dilemă, rog seriozitate, eu locuiesc cu sora mea si a ei 2 copii, soțul ei lucrează în deplasare, eu am divorțat recent fiind in mariaj numai un an fiindca el m-a schimbat și trăiește cu altcineva, la ei a venit un coleg de lucru a cumnatului meu și eu mi-am piermis mai multe cu el devenind " amici". Acum cumnatul meu îmi arată poze erotice cu mine pe care i l-a trimis acel coleg și mă amenință că le arată la toată familia mea dacă nu dau informații și secrete de ale lui sora mea.Cum să fac și cum să procedez, să rup legăturile complet cu sora e o soluție?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Problema este că ai căzut de fraieră! Cumnatului dumneavoastră nu îi convine să trăiți în aceeași casă! A găsit un coleg care să te "aburească", să te pozeze goală, iar acele poze să ajungă la cumnat! Din păcate, ai o singură soluție, să pleci din casa lor, iar dacă după plecarea dumneavoastră continuă să vă șantajeze, căutați un avocat ca să vă ajute ca să întocmiți plângeri penale împotriva amândurora bărbați. Dar, trebuie să rupeți legătura și cu prietenul actual, coleg cu cumnatul.

| SilentRain a răspuns:

Asta e santaj, incearca sa il filmezi, inregistezi si mergi la politie

| ancaval a răspuns:

Cum să rupi legătura sora? Spune-i că mergi la poliție.