| dupaEUNE a întrebat:

Am o bratara barbateasca din argint rodiat, marcata 925 in vreo 3 4 parti ( inclusiv incuietoarea) si mai are si alte stante precum

PH04
si
☆1799 AR

Imi puteti spune ce inseamna aceste stante? Sa fie aceasta bratara din argint rodiat cu adevarat? Am cumparat.o dintr.un magazin de bijuterii din mall

2 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

"Prin combinarea unor metale (de exemplu: cupru) cu argint pur se produc bijuterii foarte rezistente la zgarieturi si lovituri.
Una dintre aceste combinatii si cea mai cunoscuta se numeste Argint 92.5 / argint 925 / argint.925. Acesta este un amestec obtinut din 92, 5% argint si 7, 5% cupru, si este cunoscut sub denumirea de Argint Sterling.

Argintul 925 a devenit unul dintre cele mai cunoscute si folosite metale din industria bijuteriilor. In calitate de client este bine sa stiti ca bijuteriile din argint 925 reprezinta o buna achizitie, intrucat veti detine o bijuterie cu mare puritate de argint si cu rezistenta sporita in timp".

Deci da este din argint si poti sa stai linistit/a.

Succes,

| dupaEUNE explică (pentru YoBuDy):

Da dar stantele precum PH04 si ☆1799 AR?
Sunt foarte curios ce inseamna