| ViseColorate_4467 a întrebat:

Am o colega in clasa pe care o plac toti baietii din liceu.Toti se uita dupa ea si spun ca e frumoasa.Intr-adevar e draguta dar iese in evidenta prin faptul ca se machiaza si este vopsita bruneta.As vrea si eu ma placa baietii, avand in vedere ca si eu sunt simpatica, insa nu ma machiez si nici nu sunt vopsita. Oare de asta nu ma place nimeni? Stiu ca ceea ce este in interior conteaza cel mai mult, insa am observat ca prima impresie conteza, adica ca un baiat sa te descopere in interior, se uita in primul rand la aspectul fizic.Cum sa ma aranjez ca sa fiu pe placul lor? Cum trebuie sa ma imbrac, sa ma comport, cum sa imi prind parul, sa incep sa ma machiez si eu? Vreau sa fiu admirata, ma imbrac frumos, insa nu este de ajuns.Eu sunt o fata ingrijita, dar cred ca imi trebuie cateva trucuri care le plac baietilor si sa le pun in aplicare.

10 răspunsuri:
| User a răspuns:

Toti baietii din liceu? Imposibil. macar unu' tot e gay...

| juniper a răspuns:

Draga mea, eu am aparat dentar, ochelari, nu port haine de fite, nu-mi place sa ma machez si urasc s-o fac pe fitoasa, crezi ca-mi pasa daca se uita un baiat la mine sau nu? Baietii aia nu vor decat "sa ajunga in pat cu ea" ca orice alti baieti de varsta ei, mie nici nu-mi pasa daca se uita sau nu un baiat la mine, eu nu vreau decat sa-mi realizez visele, sa ajung astronaut si tu ar trebui sa faci la fel, sa te concentrezi pe scoala ca sa ai o slujba buna. Nu-ti face griji, nu trebuie neaparat sa ai un prieten din scoala sau clasa ta, intr-o zi cineva te va aprecia pentru cine esti, nu pentru cum arati. Tu doar sa ai minte, sa o folosesti si sa faci sport (este bun pentru oase si vei fi mai flexibila).

| hamsterx a răspuns:

Nu cred ca intereseaza pe cineva daca o fata e vopsita sau nu, conteaza cum ii sta fetei respective cu culoarea parului, adica de exemplu o fata e blonda dar poate i`ar sta mai bine bruneta, si aici ar avea nevoie de o vopsea, dar in rest nu cred ca influenteaza prea mult.
in primul rand nu trebuie sa joci un rol, ca sa te placa un baiat, pentru ca mai apoi daca vei avea o relatie cu el risti sa te dai de gol si el sa`si dea seama ca nu esti tocmai fata pe care o credea.
e ok sa te machiezi, bineinteles nu strident, acolo putin rimel, un creion de ochi, sa iti dea un plus de stralucire ca sa zic asa.
de imbracat banuiesc ca te imbraci si tu destul de dragut, fiecare cu stilul lui, daca e citeste in reviste de moda si acolo vei vedea ce se poarta.
insa asa cum ai zis si tu cel mai important este interiorul.trebuie sa stii sa te faci placuta, sa arati ca esti inteligenta si ca ai simtul umorului.
banuiesc ca esti inca micuta, app, cati ani ai? 13-14?
vei avea destul timp sa te maturizezi si sa-ti dezvolti personalitatea care se va reflecta si in modul cum te machiezi si imbraci dar mai ales in faptele pe care le vei face si care vor atrage baietii mai mult sau mai putin.bafta :*

| andreea7520 a răspuns:

Chiar dacă majoritatea îţi spun să fii tu însăţi eu îţi spun că merită să încerci să te schimbi puţin şi vei vedea că apar rezultate, du-te la un salon de frumuseţe, acolo întrebi ce fel de tunsoare ţi s-ar potrivi, ce fel de culoare la păr te-ar prinde mai bine şi normal că tipa de acolo va ştii bine pentru că se uită la trăsăturile tale şi îşi dă seama cum ţi-ar sta mai bine, după ce termini cu tunsoarea, cu noua culoare a părului, te pensezi (dacă nu te-ai pensat încă), începi prima data la un salon, ca să îţi dea o formă, apoi te pensezi tu de una singură când vezi că mai apar firicele în plus, după asta îţi iei ' mustaţa 'hee hee (dacă ai, desigur, deşi nu te obligă nimeni să faci asta, deşi te va schimba mult, te asigur de asta), după asta îţi cumperi fond de ten, unul cât mai apropiat de culoarea pielii tale, te dai înainte să te duci la şcoală cu puţin (nu exagera), te dai cu puţin creion negru pe sus (dacă îţi stă bine, te dai cu o zi înainte cu mai multe farduri de diferite culori şi apoi vei vedea cum îţi stă ţie mai bine), după ce ai observat şi tu care e nuanţa care te avantajează cel mai mult, te dai cu puţin rimel şi apoi cu un ruj discret sau un simplu gloss happy! La haine, îţi recomand să dai o fugă prin magazinele unde aduc haine la modă şi poţi întreba o vânzătoare ce te-ar avantaja pe tine cel mai mult sau mai bine probezi tu ce îţi placehappy dar înainte de asta te poţi orienta din nişte reviste de modă ( va funcţiona şi sigur îţi va plăcea ce se poartă pe acolo ) apoi îţi cumperi haine, botine cu puţin toc (dacă vrei, dacă nu şi joase, că sunt la modă) NU TREBUIE NEAPĂRAT SĂ TE ÎMBRACI LA MODĂ, DOAR CĂ AŞA VEI IEŞI MAI MULT ÎN EVIDENŢĂ, DACĂ ASTA ÎŢI DOREŞTI happy pentru toate astea ai nevoie de destui banibig grin, aşa că le spui părinţilor tăi că vrei o schimbare, că vei învăţata la fel de bine etc happy SUCCES :*

| andreea7520 a răspuns:

Chiar dacă majoritatea îţi spun să fii tu însăţi eu îţi spun că merită să încerci să te schimbi puţin şi vei vedea că apar rezultate, du-te la un salon de frumuseţe, acolo întrebi ce fel de tunsoare ţi s-ar potrivi, ce fel de culoare la păr te-ar prinde mai bine şi normal că tipa de acolo va ştii bine pentru că se uită la trăsăturile tale şi îşi dă seama cum ţi-ar sta mai bine, după ce termini cu tunsoarea, cu noua culoare a părului, te pensezi (dacă nu te-ai pensat încă), începi prima data la un salon, ca să îţi dea o formă, apoi te pensezi tu de una singură când vezi că mai apar firicele în plus, după asta îţi iei ' mustaţa 'hee hee (dacă ai, desigur, deşi nu te obligă nimeni să faci asta, deşi te va schimba mult, te asigur de asta), după asta îţi cumperi fond de ten, unul cât mai apropiat de culoarea pielii tale, te dai înainte să te duci la şcoală cu puţin (nu exagera), te dai cu puţin creion negru pe sus (dacă îţi stă bine, te dai cu o zi înainte cu mai multe farduri de diferite culori şi apoi vei vedea cum îţi stă ţie mai bine), după ce ai observat şi tu care e nuanţa care te avantajează cel mai mult, te dai cu puţin rimel şi apoi cu un ruj discret sau un simplu gloss happy! La haine, îţi recomand să dai o fugă prin magazinele unde aduc haine la modă şi poţi întreba o vânzătoare ce te-ar avantaja pe tine cel mai mult sau mai bine probezi tu ce îţi placehappy dar înainte de asta te poţi orienta din nişte reviste de modă ( va funcţiona şi sigur îţi va plăcea ce se poartă pe acolo ) apoi îţi cumperi haine, botine cu puţin toc (dacă vrei, dacă nu şi joase, că sunt la modă) NU TREBUIE NEAPĂRAT SĂ TE ÎMBRACI LA MODĂ, DOAR CĂ AŞA VEI IEŞI MAI MULT ÎN EVIDENŢĂ, DACĂ ASTA ÎŢI DOREŞTI happy pentru toate astea ai nevoie de destui banibig grin, aşa că le spui părinţilor tăi că vrei o schimbare, că vei învăţata la fel de bine etc happy SUCCES :*!

| marsy a răspuns:

Imbraca-te dragut. cu ceva cu sa te evidentieze putin.
Parul aranjeaza-l in asa fel cum nu l-ai mai aranjat niciodata, Poti sa folosesti putin fard de obraz. adica putina kosmetica. nu exagerant!
stai mereu prin preajma prietenelor, fii mai comunicativa, si cu siguranta nu ve-i fi lasata deoparte de vreun baiat!

| Bl0ndu a răspuns:

Mie sincer nu`mi plac fetele care folosesc o galeata de fond de ten si care isi scot atat ochii cat si buzele in evidenta(parca ar fi o papusa gonflabila). E ok daca scoti ori ochii ori buzele in evidenta dar niciodata amandoua.
Vrei sa te placa toti baieti dar care te vor doar pentru sex sau preferi sa te placa doar un sfert dintre ei dar care sa isi doreasca sa fie cu tine pentru ca te iubesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ca ea va fi la fel de iubita ca tine? La ea mereu se vor holba toti, si ti-o garantez ca le place doar fizicul ei, daca ar fi s-o cunoasca, majoritatea ar face un pas inapoi. Mai bine sa te placa 2-3 baietii, si aia sa tina la tine si sa te accepte cu bune si rele big grin. Ai rabdare, vei gasi tu pe cineva happyhappy>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu sunt la liceu si nu ma machez pentru ca nu-mi place ma imbrac normal si uite ca totusi am un prieten. crezi ca daca te machezi esti mai frumoasa? te faci putin neagra la ochi si atat dar nu asta conteaza...cine te place te place asa cum esti

| dannypetcka a răspuns:

Da baieti se uita dupa aspectul fizic dar daca vrei sa se uite un baiat la tine trebuie sa il incurajezi cand are probleme si sa discuti frecvent cu el