| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilemă, eu in curând fac 18 ani si iubita mea are 16. Vreau sa stiu daca este vreo problema de cazare la un hotel daca ea e minoră. Un hotel din Suceava as dori ea fiind din acel oras (Long distance relationship)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Hotelurile au nevoie de cel putin un act de identitate per camera. Dar au dreptul sa legitimeze fiecare persoana care intra in incinta, si sa refuze cazarea unui adult cu un minor, daca nu sunt rude. Toate astea sunt la aprecierea receptionerului.
Te sfatuiesc sa mergi in prima faza singur, sa iei camera dubla, apoi sa vii cu prietena. In felul asta, sunt mai mici sansele sa fiti luati la intrebari. Eventual alegeti un hotel care nu pune intrebari tampite; la mine la hotel, se pun intrebari tampite laughing
Uneori se exagereaza cu "controlul parental", inclusiv cand o persoana cazata la o camera, are o aventura cu o persoana cunoscuta in hotel, de la alta camera; eu nu vad de ce ar trebui sa se ameste staff-ul in asemenea treburi, dar ei se amesteca.
Ca sa fii sigur ca nu intri in discutii penibile, suna inainte pentru rezervare, si intreaba daca e ok asa. Ori alege o pensiune care lucreaza la negru, ca aia primesc si urmariti de politie, doar sa vada bani.

16 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dacă diferența de vârstă nu este mai mare de 3 ani, nu vei răspunde în fața legii, dar, ei bine, îndeplinind anumite condiții și bine ar fi să ai o dovadă care arată că nu ai forțat-o, pentru orice eventualitate.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ce să forțeze nebunule...

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe fată, dar eu despre cine vorbesc dude laughing?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

În primul rând un cuplu cu un băiat de 18 și o fată de 16 este pur și simplu o normalitate, nu-i nimic ilegal în asta.
Dar totuși, care ar fi proba că n-a forțat-o, ar trebui să facă un filmuleț?
Nu înțeleg de ce vorbiți toți așa, de-a-n p****.

| Fabiano21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am pus intrebarea asta in prima instanta pentru că mama si inca o prietena buna mi-a spus că cică e undeva in lege dar nu am gasit

| anonim_4396 explică (pentru Fabiano21):

Deci maică-ta știe de chestia asta...
Nu cunosc legile astea, dar, dacă te cazezi acolo și aduci cu tine o persoană nu cred c-o să-i ceară buletinul și n-o s-o lase să intre, să fim serioși.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o normalitate să mai și fraierești, indiferent de sex, dar, sunt legi, calmează-te happy. Materialele pornografice în care apare un minor pot duce la închisoare între 2 și 7 ani. De preferat să aibă dovezi, să fie ambii de comun acord, atât zic.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Hai mă, atâta vorbă pentru un cuplu de adolescenți? Are 16 ani fata, și el 18, ce păcălire, ce fraiereală? Lasă-i să se **** în pace.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare alege să facă ce vrea.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Aia zic. Dar nu-i o alegere cu a mare asta.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu era decât dacă fusese scrisă așa „Alege" thinking

Dar, merge și astfel, chiar daca nu este happy

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Te faci că nu înțelegi ce am scris? laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

N U uu... XD

| Fabiano21 a răspuns (pentru Celcestietot):

Suntem împreună de mult timp ieri ne-am văzut pentru prima dată i-am cunoscut familia, vrea foarte mult sa o facem happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Fabiano21):

Cum consideri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i nicio problemă, rupe-o.