| RAY a întrebat:

Am o dilema existențiala.

Ai rămâne la o greutate mare care sa iți permită sa consumi 2000 de calorii deci greutatea aia te baga in mormânt si ești dependent de dulciuri?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu as ramane la o greutate mare, mai ales ca daca-s dependenti de dulciuri, greutatea aia o sa fie si mai mare, deci urci la infinit daca sari de kcal permise.
Daca esti cu dulciurile nu prea poti consuma doar 2000 Kcal.

Chiar eu am avut frica asta, maxim am avut 90 Kg la 1, 7 m inaltime.
Daca nu luam ceva medicatie pentru anxietate care sa-mi taie ca efect secundar pofta de mancare si dulciuri ajungeam f rau.
Si daca ma ingrasam in continuu si ajungeam la o greutate insuportabila, ma duceam dracu, ca nu puteam sta asa.

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Tot 95kg?

| RAY explică (pentru alina2k18):

950 kg

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

Nu mai manca atat ca daca depasesti 100kg in cazul tau e OBEZITATE MORBIDA, doar prin operatie mai slabesti.

| Dismally a răspuns:

Daca te baga in mormant nu, as incerca sa o reduc.

| cehos69 a răspuns:

Nu, sanatatea e mai importanta decat orice moft sau capriciu.