| Aaansnmmmkdmdm a întrebat:

..am trimis un mesaj pe Insta cuiva. Nu mai răspunde și eu am sters mesajul și am blocat persoana respectiva. După, mi-am schimbat numele de utilizator. Intrebarea este...Cum si ce ii apare lui?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Era suficient dacă iti ștergeai doar mesajul, nu era necesar sa iei atatea măsuri de siguranță de teama ca te reperează. Un mesaj șters, rămâne șters, cu condiția ca celalalt să nu-i fi făcut rapid un printscreen. happy
In cazul in care doar o blocai, fără să fi șters mesajul, atunci mesajul ar fi rămas in inboxul ei/lui. Si chiar daca iti schimbai numele de utilizator, ei îi apărea noul tău nickname, in dialogul cu tine. Deci, se putea continua in mod normal dialogul, chiar daca tu apăreai cu alt nume.
Dacă ai blocat-o, îi vor rămâne celelalte mesaje ale tale, neșterse.