| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare despre singurătate pentru oameni aici de buna credință, suntem 5 frați cu vârsta între 30 - 40 ani trei frati si doua surori toți singuri necăsătoriți,fara prieteni nu reușim de mulți ani sa găsim pe cineva măcar pentru prietenie,sutem foarte dezamăgiți de Piteștiul si argesul asta nenorocit, oare de ce? un sfat tuturor

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parca unul mai inteleg sa aiba aceste probleme dar chiar toti? Faceti parte din vreo sectă?

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru darrio2007):

Suntem de religie ortodoxa toți fără defecte la locul nostru trei din cinci cu situație buna

| darrio2007 a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Inseamna ca aveti probleme de socializare.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru darrio2007):

Religie ortodoxa toți la locul nostru fără defecte trei din cinci cu situație buna locuim la oras

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru darrio2007):

Comunicam cu lumea nu suntem retrași sau timizi

| darrio2007 a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Nu mai stiu ce sa zic. Am eliminat posibilele variante.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu te insori de tanar cand esti prost si ai balta plina odata cu trecerea vremii e tot mai greu. Efectivul persoanelor disponibile scade pentru ca multi sunt cuplati, cu cat trece varsta vrei sa faci o selectie tot mai riguroasa si devii si tu o problema ca ai pretentii prea mari, normal ca si potentialele perechi sufera de acelasi lucru. Tu insuti esti nemultumit de tot ce vezi in jur, e o dovada. Ca sunteti toti in aceeasi situatie probabil e coincidenta. Societatea asa cum ne este construita de cei care conduc lumea este spre distrugerea familiei prin manipulari de tot felul. Nici familistii nu sunt chiar asa de fericiti. Rata divorturilor este 50% din care majoritatea care initiaza asta sunt femei. La intrebarea - De ce dai divort? 70% raspund - Da' ce *** mai am eu nevoie de el daca pot castiga bani singura. Astea sunt vremurile, fii barbat. Si nu te iluziona ca in alte parti gasesti dame mai valoroase. Ti-as spune eu amanunte dar le ofensam.

| Dorotheea21 a răspuns:

Poate aveti asteptari prea inalte pentru eventualii prieteni sau parteneri.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Buna noi trei frați nu suntem pretențioși cele două surori sunt puțin pretentioase

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti fanatici religiosi?

| KiszMy a răspuns:

Dacă sunteți 5 sunteți destui ca să luați cu japca un b și o f și să vă înmulțiți ca să nu mai fiți singuri laughing