| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare dificila. Eu cand am intrat la liceu, am intrat cu un coleg in clasa. Acel coleg o sa se transfere intr-o alta clasa(dar tot din liceu) care este un pic mai buna, cu profesori mai stricti. Insa eu m-am obisnuit cu colegii (sunt de treaba si mi-e frica de adaptare, plus ca nu sunt foarte tocilari si asta este un alt lucru pe care il avem in comun). Inainte faceam naveta impreuna dar acum o sa fiu singur. Dar daca ma transfer el o sa se duca cu un alt coleg (pentru ca parintii acelui coleg au masina). Ideea e ca mie nu-mi plac profii (cativa dar nu chiar toti) dar nu ar fi asa mare problema avand in vedere ca eu ma multumesc si cu note mai mici.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Și dacă faci naveta singur nu cred ca este o problemă asa mare, te vei obisnui. Dacă îți place colectivul cât de cât ramai acolo unde ești căci nicăieri nu e totul perfect

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi dacă tot nu este așa de mare problemă, râmâi acolo unde ești.

| Catrice a răspuns:

Gen daca ala se apuca de droguri, gata te apuci si tu ca iti e prieten. Sau de furat. Sau ucis.

| random1620 a răspuns (pentru Catrice):

El s-a transferat din motive intemeiate, dar el nu prea a vrut sa se integreze in clasa+ ca nu i-a placut dirigintele

| Catrice a răspuns (pentru random1620):

Bun și tu de ce vrei sa te transferi?

| Andreeush a răspuns:

Și care e problema?