| Tibyarad a întrebat:

Am o intrebare? Lucra cineva in fabrica de asamblare componente electronice? E periculos daca lucri la masina unde este baia de cositor.Astept un raspuns! Stima, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Vaporii de plumb sunt foarte toxici ( aliajul de lipit conţine şi plumb ), dar roboţii care se respectă au emanaţii minime în exterior. Totuşi, eu personal nu recomand o asemenea slujbă.
În timp plumbul se acumulează în organism ducând la boala numită Saturnism.