| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare dilema: eu la ce facultate sa dau?
Ce credeti ca mi s-ar potrivi, avand in vedere ca imi place matematica, fizica, putin si informatica, dar nu vreau sa fac economie. Initial ma gandeam la cibernetica sau la electronica, dar nu sunt sigura. Este cineva acolo? Cum e?
As mai avea destul timp sa ma hotarasc, dar mi-ar placea sa stiu informativ, sa stiu la ce sa invat mai mult.

2 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Esti din Bucuresti sau de unde? Ca sa imi fac o idee. Gandeste-te bine, pana la urma este tot decizia ta. Eu am facut Litere, romana-engleza, pentru ca eram pasionata de literatura si limbi straine, insa tu ai multe variante. Alege-o pe cea mai potrivita pentru tine. Discuta cu familia, cu studenti la facultatile respective. Nimic nu e greu atata timp cat iti place si esti bun.Bafta!

| ioanaale06 a răspuns:

Eu sunt la electronica si sincer nu imi pare rau.am incercat sa dau initial la UMF dar nu a fost sa fie si sincer sunt foarta incantata aici.Ti-as recomanda calculatoarele sau telecomunicatii...Nu stiu cum e la automatica dar poti sa te interesezi. Faci foarte multe chestii de care o sa fii incantata, multe programe care fac lucruri la care nici nu te-ai fi gandit niciodata.E ff interesant. Oricum Bafta in orice ai alegebig grin