| Gabigaby00999 a întrebat:

Am o mare problema cu mama mea. Am 17 ani si ii e frica pur si simplu sa ma lase sa umblu prin oras sau sa ma pun singura pe tren sau autobuz. Stie ca nu mai sunt virgina si-i e frica ca nu cumva sa ma traga vreunul. Eu i-am zis ca nu mai fac si regret dar ea ma tine de o fata imatura si nu ma lasa sa ma descurc singura. Ce ma fac? Cum sa o conving? Am 17 ani Dumnezeule!

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pai daca nu mai esti, oare de ce incearca sa te protejeze? Vrei sa il urmezi pe Iisus in aceasta viata?

| Gabigaby00999 explică (pentru Celcestietot):

Adica?

| Celcestietot a răspuns (pentru Gabigaby00999):

Mai pe scurt, respecți poruncile lui Dumnezeu?

| Gabigaby00999 explică (pentru Celcestietot):

Nu. Nu ma ateage biblia

| Celcestietot a răspuns (pentru Gabigaby00999):

Deci, înseamnă că ai mințit-o atunci când i-ai spus asta : „Eu i-am zis ca nu mai fac si regret". Oricum, nu cred că îți vrea răul mama ta. De ce nu i-ai accepta prezenta ei, ai alte planuri? Din moment ce a aflat că nu mai ești virgina, probabil sa fi imatura, pentru că așa ceva nu trebuia să afle ea de la altul, decât din gura ta. Greșesc eu?

| Gabigaby00999 explică (pentru Celcestietot):

Adevarul este ca i-am marturisit eu.Am crezut ca pot avea incredere in ea si nu e o persoana asa dificila.

| Celcestietot a răspuns (pentru Gabigaby00999):

Probabil ca este credincioasa. Oricum, in general parintii nu vor ca fetele lor sa intretina astfel de relatii. Incearca sa vorbesti mai mult cu mama ta ca sa cadeti la un comun acord. Ai putea sa ii spui cum vrei sa stea treaba mai departe cu viata ta din acest punct de vedere. Macar ai stii de ce nu este de acord?

| Gabigaby00999 explică (pentru Celcestietot):

Ea e foarte dificila si nu intelege. Si a fost virgina pana la 33 ani.Nu te mint, e adevarat! Ai putea tu sa imi spui cum sa o conving sa ma inteleaga?

| Celcestietot a răspuns (pentru Gabigaby00999):

Dacă crede în Dumnezeu, nu ai cum sa o convingi, crede-mă. Dacă vrei sa îi înțelegi modul de a gândi, citește din Biblie, este singura calewinking!

Răspuns utilizator avertizat