| dadonexus a întrebat:

Am o mica mare problema. Fac foarte multe greseli de scriere(la calculator) si nu pot sa inteleg de ce pentru ca atunci cand scriu pe foaia de exemplu la un test oricat de grabit as fi mai mult de 2 greseli nu am(la compuneri, eseuri, caracterizari...etc). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

E o diferenta mare intre scrisul pe foaie si cel la calculator.La calculator faci multe greseli din cauza tastarii si a faptului ca, probabil, atunci cand scrii stai cu ochii in monitor si nu te uiti la tastatura.

1 răspuns:
| gabiforstory a răspuns:

Iti recomand ca pentru inceput sa scrii mai incet pe tastatura, pana te inveti cu ea, asa o sa prinzi experienta.Asa am facut si eu si acum scriu ca fulgerul si nici nu ma uit in tastatura! Bafta multa, sper sa reusesti!