| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema! Am internet de la Digi si vreau sa plec cu un cablu din modem într-un swich din care sa dau net la 2 pc-uri + un router.
Problema este ca daca las cablurile conectate pe direct in modem funcționează dar cum vreau eu sa le pun nu merge, nu mai mege niciunul. Daca am un pc conecat la swich si switch-ul conectat la modem functioneaza dar mai multe aparate conectate la swich nu mai funcționează. Mă poate ajuta cineva, va rog?

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Trebuie sa suni la DIgi sa-ti dea din setarile routerului port forwrding. Fara ei nu poti face nimic