| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelămurire:
O boxa portabila ca e de calitate sau nu dar cu un Bass profund te uimește la cum se aude in casa dar pe strada trebuie sa apropii urechea. Volumul ii scade aproape de doua ori mai încet. Care-i treaba?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Camera ta funcționează ca o cutie de rezonanță - in are liber lipsește acea "cutie" de unde și percepția de volum scăzut

| Saveluc a răspuns (pentru sierra1):

Exista vreo boxa portabila "de bagaj" care totusi isi pastreaza cat de cat volumul si Bass-ul? Am luat cateva boxe portabile una din ele Este Sony XB40 de 40W RMS dar afara sa mor daca nu aveai o boxa de 10W

| sierra1 a răspuns (pentru Saveluc):

Așa ceva s-ar auzi frumos și afară
https://www.electronic-star.ro/......caliu.html

| Saveluc a răspuns (pentru sierra1):

Multumesc pentru raspuns. 1 la mana este destul de mare si doi la mana se aude ca-n galeata. e o chinazarie ordinara.

| sierra1 a răspuns (pentru Saveluc):

știi cum se zice: toate au un preț. Ia-ți un Bose sau Jbl dar uite aici dacă îți dă mâna:
https://www.emag.ro/......DWMWT0BBM/

| Saveluc a răspuns (pentru sierra1):

Prietene. E extrem de mare da dar este și de calitate. Asta așa e. In sfârșit am găsit o Boxa Sony XB40 care într-adevăr rupe dar afara cam tot in cet și subțire se aude. Asta e...

| sierra1 a răspuns (pentru Saveluc):

Să fii iubit