| DiannaDi a întrebat:

Am o prietena si de fiecare data cand iesim, cam o data pe saptamana mereu vrea sa mancam ceva. Eu mi-am cumparat de cateva ori, dar uneori mancam acasa inainte pentru ca asa se nimerea. Nu vreau sa creada ca ma zgarcesc dar nu stiu cum sa ii spun ca eu nu vreau sa mananc. Am bani, dar prefer sa ii investesc in ceva util, decat pe mancare in oras. Nu vreau nici sa imi scoata vorbe aiurea daca eu nu imi iau mancare cu ea

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Dacă iti scoate vorbe nu e prietena.
Ii spui pur si simplu sa vina la tine, sau sa mergeți într-un parc unde nu sunt restaurante sau fast food-uri si aia e.Iar daca totusi mergeți i-ati tu doar o apa sau un suc si spune-i verde in fata ca ai mâncat sau ca nu vrei acum sa iti iei de mancare.

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu nu aș numi-o prietenă în locul tău laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul tau mancam si acasa si in oras laughing