| Alexandra1120 a întrebat:

Am o problema care imi distruge viata: nu imi place sa vorbesc si totodata daca nu am exersat, nici nu prea ma descurc la tinut o conversatie. Daca ies cu prietenii prefer sa ma uit la ei si sa tac apoi imi amintesc ca o sa fiu exclusă si mai scot si eu 2-3 cuvinte. Ce sa fac? Cum sa imi dau drumul la gura?

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mai bine lasa baietii sa isi dea drumuwinking
Da, tot in gurawinking
PS: toti vor ca femeia sa taca big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, ignora idiotenia de mai sus. Pur si simplu, impune-ti sa nu mai fii asa, daca nici in grupul de prieteni nu vorbesti, atunci unde?

| Dragosdoar a răspuns:

Nu i bai, esti fata, nu o sa fii exclusa

| Freya1 a răspuns:

Si eu am problema asta.
Stiu ce sa zic, ce trebuie sa fac dar am un blocaj acolo undeva ce nu imi permite.E frica de penibil si anxietate sociala si vei lupta foarte mult cu ele pana sa fi pe sfert ca restul.Trebuie sa iti gasesti oameni si anturaje care sa te inteleaga si cu care sa poti discuta despre problema ta.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca nu stii ce sa spui, mai bine nu spune nimic.
Incearca sa incepi tu prima o conversatie, vorbeste despre ce ai vazut tu la tv

Răspuns utilizator avertizat