| legallyblonde a întrebat:

Am o problema. De la un timp ma simt foarte deprimata, m-am indepartat de majoritatea prietenilor mei, nu mai sunt la fel de vesela si sociabila cum eram inainte, am impresia ca toti au ceva cu mine si sufar enorm de mult. Iar cel mai rau e ca nu inteleg de ce simt toate astea, pentru ca nu am un motiv cu adevarat serios pentru a fi deprimata. Iar aceasta raceala o simt si din partea prietenilor mei, sau mai bine zis a celor care imi erau odata prieteni, sunt pur si simplu indiferenti. Inainte eram destul de populara prin liceu, inconjurata mereu de prieteni, acum ma simt nespus de singura. Ca si cum nu as fi in armonie cu mine, cu universul. Ce ar trebui sa fac ca sa ies din starea asta care ma omoara?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Adolescenta a ajuns sa fie considerata o boala cronicabatting eyelashes
Toate starile astea infinite si chinuitoare in care iti pui intrebari si habar nu ai care e raspunsul indica faptul ca esti adolescent cu acte in regulahee hee
E normal sa nu fi inteles de nimeni.Nici nu trebuie sa te inteleaga nimeni.De fapt nici macar tu nu te intelegiraised eyebrows
Cauta sa iti faci din tine un prieten nu un dusmanwinking
In situatile extreme tot singura vei fi si atunci trebuie sa dai dovada de o buna cunoastere

| TheToxicNightmare a răspuns:

Saraca de tinesad, chiar imi pare rau, dar poti sa te intalnesti din nou cu prieteni si sa incerci sate impaci cu ei daca v-ati certat sau sa te gandesti la alt ceva cum ar fi sa iei pe afara la o gura de aer, sa citesti...etc.dar incearca sa nu te mai gandesti la asta ca esti singura, uite de ex:In clasa a 3-a ca acu sunt pe a 4-a eram tot ca tine asa de deprimata si medicamentul meu a fost acela de a ma face ceva fericita sau sa ies in parc.Incearca sa nu te mai gandesti, daca nu merge ce am zis eu peste o saptamana sa imi dai un mesaj pe acest site si daca merge trimite-mi un mesaj cu textul merge ca mesaj pe acest site. Te=am pupat.kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici nu prea sunt de vina prietenii, ci tu ca te-ai schimbat. Asta mi se intampla si mie foarte des in aceasta perioada, dar reusesc sa trec peste, si niciodata nu ma cert cu prietenii ca nu-mi fac pe plac. Incearca sa lasi de la tine, sa accepti ce zic prietenii tai si sa-ti inchipui ca esti in trecut, distrandu-te ca pe vremuri.

| legallyblonde explică:

Nu m-ati inteles. Nu m-am certat cu prietenii mei. M-am indepartat de ei si ei de mine, ceea ce e mai rau decat o simpla cearta. M-am indepartat de ei in sensul ca nu mai ies in oras cu ei, nu mai stau la scoala cu ei, nu mai vb. la telefon cu ei etc. Iar acum cand sunt in preajma lor ma simt straina, pur si simplu.

| sufletel_3672 a răspuns:

O sa tot treci prin momente de-astea in viata, dar nu trebuie sa te deprimi. Incearca sa te apropii din nou de ei. Invita-i tu in oras, in parc. O sa revina totul la normal daca asta iti doresti, dar trebuie sa ai rabdare. Nu poti sa bati din palme si sa redevina totul cum era inainte. Incearca sa-ti dai seama unde ai gresit de s-a ajuns aici si gandeste-te ce sa faci sa fie ca inainte. Multa bafta!