| Nicole29 a întrebat:

Am o relatie de 6 ani.dar in ultima perioada cam scartaie treaba.
se poarta urat cu mine, daca ii intreb de ce nu mergem si noi undeva in concediu se enerveaza la culme, sau daca ii reprosez ca pentru mine nu are timp mai deloc ma jigneste.in 6 ani de relatie nu am fost niciodata in vreun condediu.tot timpul gaseste cate o scuza ca trebuie bani pentru altceva.l-am intrebat ce viitor are relatia noastra si s-a enervat la culme ca ce ma grabesc la maritat sa-mi caut pe altul daca-s disperata sa ma marit.am 25 de ani, el 32 ar trebui sa stie ce vrea de la viata la varsta asta.nu locuim impreuna ca nu vrea sa mergem sa stam in chirie.mai mult stam la mine. orice as zice nimic nu-i bine, nu am voie sa am pretentii legate d relatie.ca imi zice ca nu-s normala, ca-s proasta, tampita,
tin la el dar nu stiu ce sa fac, ce viitor are o asa relatie.de ce se poarta asa? l-am intrebat daca si-a gasit pe altcineva sa punem punct, dar zice ca nu

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Astea sunt niste faze la care trebuie sa iei atitudine, asta daca te respecti putin ca femeie.
A vazut ca ti la el si te joaca pe degete cum vrea.
Daca tu ai 25 si el 32, cand ar trebui oare sa te mariti? La 40 de ani?!
Si tu strici ca-i permiti prea multe.
Are el anumite retineri,nu pot sa-mi explic de ce e asa antipatic.
Mai ales la faza cu legata de concediu,e o intrebare normala.
Eu zic sa deschizi bine ochii si sa te uiti mai bine pe cine ai langa tine, asta daca iti pasa de fericirea ta.
Poate tu ai sentimente fata de el, dar poate el nu mai are pentru tine.
Si de ar avea, nu s-ar comporta asa.
Eu mi-am zis doar parerea, decizia iti apartine.
O zi buna!

1 răspuns:
| trance04 a răspuns:

Incearca sa stai de vorba serios cu el daca se comporta urat cu tine, ceva are pe suflet, daca te mai si jigneste este grav trebuie sa iei atitudine