| nicusor123 a întrebat:

Am observat ca de ceva timp bateria de la telefon se descarca foarte repede.(an un Vodafone smart mini).asa ca am intrat la >setariacumulator si scria acolo ceva "stare de asteptare baterie" 47% si mai era "telefon inactiv" 41%.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai incarcat bine bateria si nici descarcarea n-ai facut-o cum trebuia. E minciuna faza ca poti lasa putin bateria la incarcat cand il iei si gata metoda veche de incarcare de o noapte intreaga descarcare pana e bateria goala apoi incarcare 100% si descarcare pana e goala bateria iar dupaceea incarci cum vrei va merge bine dupa ce iei baterie noua incepi procedura asta pentru ca ai halit bateria actuala.

| vRemi a răspuns:

Pai du-te cu el la Orange sau de unde l-ai cumparat si intreaba.
Ei vor sti mult mai bine, exista mai multe cauze.