| Mădă0611 a întrebat:

Am observat ca fetele grasute sau grase sunt dragute la fata, in general, deci, am o intrebare: fetelor, cum ati vrea sa fiti, grase/grasute si dragute la fata, sau slabute si nu asa dragute ca primele? (fara si si) Curiozitate, ca uneori sunt invidioasa pe fata unora, dar apoi ma pun pe analizat si imi trece. laughing Daca vreti, spuneti si de ce preferati asa si nu asa.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ştiu de unde ai scos acest "în general".
Dimpotrivă, numărul oamenilor cu o greutate relativ normală fiind mai mare şi şansele să existe printre ei mai mulţi oameni cu un aspect al feţei plăcut şi armonios sunt mai mari.

Iar personal, prefer un echilibru. Plus, oricum, frumuseţea stă în ochii privitorului.

| Felys a răspuns:

Frumusetea este trecatoare in schimb grasimea face rau pentru sanatate, deci slaba este ideal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti fi invidioasa pe un chip foarte frumos dar poate ca sunt multe fete care sunt invidioase pe tine; nu ti-au spus-o si poate ca nu o sa recunoasca vreodata.
Excelezi la multe capitole( chiar daca suntem in tabere diferite la aceasta categorie nu pot sa nu recunosc).
1.inteligenta cu mult peste medie.
2.simt al observatiei f bun.
3.intuitie enervant de precisa.
4.simtul umorului deosebit de fin
Ar mai fi cateva dar nu am de gand sa-ti gadil orgoliul mai mult de atat.
Persoanele ca tine au prieteni sinceri foarte putini si mai mult baieti decat fete.
Am nimerit ceva?

| Mădă0611 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca ai nimerit ceva, totul e subiectiv, dar cu prietenii sigur nu, nu imi place sa deranjez sau sa fiu deranjata, asa ca m-am departat de toti, linistea si curatenia sunt aur, amici am, de prieteni n-am nevoie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ok.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mie-mi plac, femeile grasute,
Fiindca au un fel de "vino'ncoa"
Nu refuz nici pe cele slabute,
Deoarece, un sfat mi-a dat mama,
Ca in viata, totu-i trecator
Ce-i frumos, este si muritor

Cand apari senorita, in parc pe-nserat
Curg in juru-ti petale de crin.
Ai in ochi patimi dulci si luciri de pacat,
Si ai trupul de sarpe felin.
Gura ta e un poem de nebune dorinti,
Sanii tai un tezaur sublim.
Esti un demon din vis, care tulburi si minti,
Dar ai zambetul de heruvin.

Vreau sa-mi spui frumoasa Zaraza,
Cine te-a iubit?
Cati au plans nebuni pentru tine,
Si cati au murit?
Vreau sa-mi dai gura-ti dulce Zaraza,
Sa ma-mbete mereu.
De a ta sarutare Zaraza vreau sa mor si eu!

Nu mai fi invidioasa si da un pupicbatting eyelashes

| Mădă0611 explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Sa nu zici ca sunt rea. :*

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Mădă0611):

Stiam bre ca nu estibatting eyelashes toate fetele au suflet, numai ca tu nu esti toate fetele, esti sefa lor kiss

| mellamella17 a răspuns:

Nu conteaza greutatea, frumusetea etcc.etc.Esti cum te lasa Dumnezeu.Eu sunt grasuta si totusi am lipic la lume.Deci fiecare te vede cum vrea