| mentholinks a întrebat:

Am observat ca toate fetele cu care interactionez in mediul online dupa o vreme pur si simplu nu mai imi raspund. Oare ce le determina sa faca asta?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta inseamna ca ai probleme de comunicare.

| RAY a răspuns:

Vad ca esti un catelus disperat sau nu te plac

| Drimmero a răspuns:

Doar pe mediul online? trebuie sa stii cum sa lasi putin mister, sa te faci interesant de fiecare data, nu sa inchei discutia dupa 2 minute.

E drept ca si fetele sunt ciudate uneori, dar problema e si la tine daca se plictisesc repede, deoarece sunt abordate de fel si fel de cretini si nu stiu cum si unde sa te incadreze si pe tine

| OldSoul a răspuns:

Fie vorbesti prea mult cu ele si le plictisesti.
Fie nu stii cum sa vorbesti cu ele si se plictisesc.

Incearca sa mentii conversatiile cat mai scurte, si pe cat posibil cat mai inteligente, cat mi starnitore, pe cat posibil, incerca sa le atragi atentia, in felul acesta, daca le starnesti suficient, vor vrea sa aiba d-aface cu tine, iar asta inseamna ca vor vorbi cu tine, iar la momentul oportun vor dori sa va vedeti.

Cand vorbesti cu o fata, trebuie sa pui pretul pe calitate, nu pe cantitate daca doresti sa ai succes.

Urmeaza-mi sfaturile de mai sus, si vei vedea ca lucrurile se vor schimba.
Incearca sa nu porti conversatii banale, plictisitoare.

Si, nu in ultimul rand, nu exagera cu vorbaraia, capteaza-i atentia, iar apoi actioneaza, aduo din mediul virtual in cel real.

| mgtow a răspuns (pentru OldSoul):

Nu tine de cum vorbeste sau cum arata, si un boschetar cu rahat la gura poate sa fie cu nelly kelly laughing tine de mentalitate sa gandeasca si sa se puna in situatii cand e acceptat de ele apoi se va intampla asa cum gandeste in viata. Cazul meu, ma gandesc ca sant panarame am o scarba fata de ele si automat nu trebuie sa fac nimic pentru ca ele fug de mine fara sa ma apropii de ele pentru ca le transmit o frica prin energia negativa care o am. Nici un psiholog nu ma poate vindeca ca se tot mira neamurile dc nu am prietena laughing evident nu pot sa stau cu una urata si sa o tin in sila mea doar ca sa am parte de a small black hole in the legs.

| Endoryus a răspuns:

Se plictisesc repede

| Justme1997 a răspuns:

Pierdut interesul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lungesti prea mult online, oricum mediul online e cea mai proastã alegere, doar daca esti popular incât sa dai dovadã de valoare socială functioneaza, sa-ti pui poze cu prieteni, alti oameni, diferite locuri etc sa dai dovada ca ai o viata abundenta. Ca daca iti faci o pozã singur, cine dracu crezi ca te bagã in seama? Nici macar un prieten nu ai sa-ti faca o pozã? laughing chestiile astea conteazã foarte mult

| FruttiFresh300 a răspuns:

Probabil le plictisești. Poate pari interesant la început, dar apoi își pierd interesul când văd că nu ești chiar asa interesant. Întreabă-le direct pe ele.

| Thyself a răspuns:

Ești supracalificat, ai așteptări prea mari de la ele. Trebuie să te comporți ca și cum nu gândești. Prefă-te că ești prost. Nu ești cu adevărat interesat de ele, pentru că dacă erai automat ajungeai undeva. Nu reușesc să te intrige suficient și astfel nici tu nu dai tot ce poți, nu vrei cu adevărat să le cucerești.

| mentholinks explică (pentru Thyself):

Nu vreau sa le cuceresc online. Doar sa am cu cine mai vorbi una alta.

| Bianncax a răspuns:

Cel mai probabil le plictisesti sau nu prea aveti despre ce discuta.