| ViseColorate_4467 a întrebat:

Am parul ondulat pana la umeri, dar nu are absolut deloc stralucire. Pare foarte uscat si are un aspect de matura. Are perioade cand sta si bine, insa tot nu are stralucire. Ce m-ati sfatui sa fac pentru a-i da stralucire? ce produse sa folosesc, preferabil pentru par ondulat...caut de ceva timp un produs ceva pentru definirea buclelor si hidratare dar nu am gasit... daca stie cineva vreun produs pe care l-a folosit si stie ca este bunbig grin sunt si adepta mastilor naturale, facute in casa asa ca imi puteti spune orice metoda pe care o folositi si stiti ca da rezultate. Fundabig grin

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Inainte sa faci baie il ungi cu ulei de masline EXTRAVIRGIN nu rafinat si il intinzi cu degetele, Un caus de palma e suficient si insisti sa-l intinzi pe tot parul, dupa 15 min. intri in baie si samponezi, clatesti si aplici 5 minute balsam( eu ma inpac bine cu Vernon), apoi clatesti cu dusul.Nu folosi 2 in 1 egal cu zero. Eu il scutur si tamponez cu prosopul nu frec. Nu mai folosi NICIODATA feonul sau placa. Eu insumi fac primavara asa.

| Afinutza a răspuns:

Hello...
incearca si uh un balsam de la Kallos sau masca de par

sunt foarte bune, eu am folositbig grin

si nu folosi atat de des placa sau feonul happy