| MaryMaria333 a întrebat:

Am pe cineva la contacte si pe wap si pe Facebook si peste tot o persoana cu care ma intelegeam super bine dar de cand si-a gasit "sufletul pereche" imi scria odata in an. Ce sa mai vorbim de face to face.....ciuciu! Am intrebat dc nu imi raspunde, ea baga tot soiu de chestii cum are de lucru etc si cum ca se uita la msj fugitiv apoi raspunde la un moment dat. Intr-un fel am inteles. Am asteptat sa imi raspunda. Seen. Astept. Ultima accesare: acum cateva minute si nimic! O trecut o vreme, i-am scris cv. Mio raspun doar 2 cuvinte. Am intrebat cv: seen! Cand am vazut asta am rugat frumos sa imi raspunda. Adica stai putin, esti de mai multe ori pe zi pe verde dar mie cand ai de gand sa imi scrii? Si ce am intrebat-o era ceva urgent! Persoana respectiva nu era suparata pe mine sau chestii de genul, eram prieteni. Eu una nu stiu ce naiba sa-i fac sau sa ii zic, deja ma scoate din sarite cu seenul ala! Laso incol numa seen dupa seen!

12 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce insiști? Viața nu a început și nici nu se sfârșește cu o persoană. Privește partea frumoasă a lucrurilor. Poți cunoaște oameni noi, care vor ști să te aprecieze așa cum ești. Ea s-a plictisit de prezența ta. Poate că se simțea sufocată/controlată. Viața, anturajul, multe lucruri pot schimba un om, odată cu vârsta, și nu întotdeauna îl schimbă pe placul nostru. happy

| MaryMaria333 explică (pentru floresdemayo):

Nuu eu chiar nu am stresato sau chestii de genul! Departe de mine gandul asta. Doar din cand in cand ii mai ceream 1 sfat. Nu am intinso la vorba 7 ceasuri. Am zis, ea cand imi raspundea chiar si odata in an ma ajuta dar pacat ca numa atat...

| floresdemayo a răspuns (pentru MaryMaria333):

La nevoie, cere altcuiva sfaturi. Ori, învață să te ajuți singură.
Scoate-o din viața ta, așa cum si ea te-a scos din a ei. Nu-i reproșa nimic, măcar de dragul amintirilor. Prietenia voastră a fost una pasageră. Se mai întâmplă. Iar tu, împacă-te cu gândul.
Stii ce se zice: dacă absenţa ta nu contează, prezenţa ta e inutilă.

| MaryMaria333 explică (pentru floresdemayo):

Mda. Se pare ca daca are relatia aia restul nu mai conteaza, incepand cu mine. Da. Am sa incerc sa nu ii mai scriu nimic. Nu ii cersesc eu prietenie. Tot nu inteleg... ce motive ar avea sa fie prietenie de aia pasagera din moment ce a vazut clar cum tin la ea fff mult. si cand ne vedeam ne imbratisam?

| floresdemayo a răspuns (pentru MaryMaria333):

Nu o mai stresa. Dacă tot vă cunoașteti personal, vorbeste cu ea face-to-face, nu prin mesaje. Dacă ai tinut intr-adevar la ea, las-o să fie fericită cu cine îi place. Dragoste cu sila nu se poate, cât îți ia ca să înțelegi? :)
Motivele pentru care actioneaza asa, pot fi diverse. Ai răbdare, timpul îți va da și un răspuns.

http://imgur.com/a/jQ7LNpX

| MaryMaria333 explică (pentru floresdemayo):

Nici face to face nu mai pot ca si'o luat talpasita din zona. Oricum, mersi de incurajare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are obligatie fata de tine.
De obicei pers care se inchid in ele cand sunt intr-o relatie sunt intr-o relatie abuziva

| MaryMaria333 explică (pentru anonim_4396):

Nici eu fata de ea sa ma mai milogesc ca ultima sclava! Treaba ei daca asta o ales. Si nu, nu are o relatie abuziva odata ce se afiseaza peste tot cu gagiul...

| Justme79 a răspuns:

Când ai să cunoști și tu pe cineva poate vei fi la fel happy zic și eu acum de ce îți mai bați capul daca ști că ea s-a schimbat și numai sunteți cum erați...cel mai bine căutați o prietena take care

| MaryMaria333 explică (pentru Justme79):

Adica stai putin, din momentul in care ma bag intr'o relatie uit de restul? Wtf Care ii logica aicea?!

| Justme79 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Nu toată lumea este la fel nici în gândirea și nici ca fel de a fi am spus ceea ce mi-a venit în minte în acel moment părerea mea de ce nu o întrebi personal așa nu ști răspunsul direct de la ea...

| MaryMaria333 explică (pentru Justme79):

Pt ca ea baga de fiecare data scuze ba una ba alta. Hai ma! Cu altii dc are timp si cu mine nu? Clar ca ii cv putred la mijloc.