| Frank51 a întrebat:

Am picat proba practica pentru obtinerea permisului de conducere a 3-a oara. Nu stiu ce am, nu am semnalizat, nu m-am asigurat, mi-a murit motorul, desi eram foarte sigur pe mine la inceput. Politistul a fost chiar ok, sunt constient ca eu am fost de vina, instructorul a spus ca, conduc bine, totul e in regula dar trebuie sa fiu mai atent. Asta incerc, dar nu stiu ce am, ce sfaturi imi dati?

15 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu înțeleg ce e atât de greu. Singurele lucruri care trebuie să le faci sunt să deschizi ochii, urechile și să te concentrezi.
N-ai semnalizat, nu te-ai asigurat și ți-a murit motorul pentru că te grăbeai. Stai calm, ascultă-l ce zice și uită-te după semne data viitoare. Spor.

| Wøodenpints a răspuns:

Poate n-ar trebui să ai carnet. Nu-i o idee bună să faci greșelile astea și să fii pe șosea încurcând traficul mai ceva ca o femeie.

| Frank51 explică (pentru Wøodenpints):

Zic sincer ca imi pare rau am intrebat, nu ma asteptam sa primesc cine stie ce sfaturi, dar nici insulte discrete.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Frank51):

Nu-i insultă. E realitatea.
Nu a zis nimeni că-i obligatoriu ca toți oamenii să conducă. Mai mergeți și pe jos dacă pe șosea nu știți.

| Frank51 explică (pentru Wøodenpints):

Ma defaimezi?laughing Ai grijarolling on the floor

| Wøodenpints a răspuns (pentru Frank51):

Lasă că nu vede Dragnea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sfat ti-as da eu: sofatul nu e pentru oricine. Tu sa stai intr-un automobil mereu ca pasager.

Cu placere!

| Frank51 explică (pentru anonim_4396):

Ar fi trebuit sa faci exact cum arata poza ta de profil, pentru ca nu ai inteles nimic.

| EneCristian a răspuns:

Fi chill adica ar trebui sa faci niste ore extra si sa te relaxezi un pic in timpul examenului( urmeaza sa dau si eu in vara) un prieten a dat si el si desi totul a fost oke la inceput a picat fiindca se tot gandea la reguli si nu observa clar ce se intampla.

| Madesz a răspuns:

Împrumuta mașina tatălui tău, și condu pe un câmp. happy Exerseaza happy

| Biu009 a răspuns:

Am prieteni care l-au picat de 5 ori deci stai chill laughing Relaxeaza-te, imagineaza-ti ca te plimbi cu masina prin oras

| claaau a răspuns:

Eu zic ca nu esti capabil pentru obtinerea permisului, din punctul meu de vedere daca nu esti capabil sa-l iei din 3 incercari nu are rost sa mai incerci pentru ca uite din cauza asta se intampla ce se intampla pe sosele. Ar trebui implementate legi mai aspre legate de obtinerea permisului. Imi pare rau pentru tine.

| Frank51 explică (pentru claaau):

Stai linistit ca tot il iau pana la urma, si invat din greseli. Repetitia e mama invataturii. Legile sunt niste glume, si pozitionarea indicatoarelor la fel. Ar putea sa ne faca munca mai usoara, dar sunt impotriva noastra, nu examinatorii, ci statul. Examinatorii sunt foarte ok. Nu l-am luat din 3 incercari pentru ca am avut greseli, nu sunt primul, si nici ultimul. Am vazut persoane care au dat si de 10 ori, sau am vazut care au dat spaga, aia nu sunt un pericol public? Nu aia fac accidente? Nu aia sunt de vina pentru situatia actuala a Romaniei? Eu, un simplu om normal, care gandeste limpede, realizeaza asta. Si crede-ma ca mai bine dau de 10 ori dar stiu ca greseala aia nu o fac, decat sa am noroc sau sa dau spaga, sa iau din prima, si dupa la prima intersectie sa fac accident.

| claaau a răspuns (pentru Frank51):

Da fratica dar eu consider ca tu niciodata nu o sa ai reflexele mele, asta e parerea mea, oricum iti urez succes!

| AnaLili01030103 a răspuns (pentru claaau):

Mvaaai, ne-au murit laudatorii!