| Thecurious a întrebat:

Am primit un sfat "In viata, sa nu astepti nimic de la nimeni ".
Banuiesc ca americanii (cetatenii SUA) sunt educati astfel.
Ar trebui sa il aplicam?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este bine sa inveti din trecut si sa aplici in prezent,in fapt citatul este foarte bun si adv nu trebuie sa ai o baza in x ca te va dezamagi mereu,desi da e bine sa ai baza doar in tine,totul are ca baza credinta,ai credinta fata de iubita ta? Daca nu, cum poti sta cu ea, daca da de ce? Desi vezi totul e relativ in viata asta, nu poti fii paranoia fata de toti oameni ca devi singuratic, trebuie sa ai baza in soferul ala ca te duce la destinatie si viu sau pilotul ala, nu te baza doar pe acest citat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tâmpenii pe bandă rulantă, nu merită să răspund la așa ceva.

| gemeni6226 a răspuns:

Am citit si eu acest lucru de mai mult timp caci daca vrei sa fii fericit in viata asa trebuie sa procedezi.De cand aplic in viata mea acest lucru nu mai am parte de deziluzii.

| Endoryus a răspuns:

Am mentalitatea asta de cand aveam 15 ani si mi-a prins doar in viata. Prost sa fii sa te bazezi pe altcineva in afara de persoana ta.

| popa07ady a răspuns:

Cine iti da de pomana? Munceste ca sa ai!