| Ralux a întrebat:

Am pus o intrebare anterioara(cine nu o stie se poate uita pe profilul meu la penultima intrebare)si majoritatea au fost de acord ca siteul se duce de rapa.Nu a fost ce mai e(un site interesant, unde ne ajutam reciproc). Acum sunt tot felul de copii mici, care pun tot felul de intrebari stupide si multe ironii aberante(unele) la adresa celorlalti utilizatori in loc sa ne ajutam.Si pe Blogul TPU se vede asta cel mai bine.Acum si noul chat de "matrimoniale" s. a.
Imi pare tare rau, era un site tare interesant(de aceea m-am si inscris) dar acum s-a dus de rapa. Utilizatori buni au plecat, altii se gandesc sa plece.Pana acum ma gandesc si eu sa bat in retragere caci nu mai are rost sa facem ceva, adica ce putem face? Deci nu o mai dati pe asta. Ce poate face Raluca? Sa puna siteul pe privat, sa nu mai fie Blog TPU etc etc? Nu. Oricum Raluca are alte treburi, nu sta sa ne asculte.
Mare pacat...si un fel de risipa laughing.
Pana la urma TPU va ramane un site de copii mici cu intrebari si mai "interesante". Si ma refer doar la aceeia care pun intrebari stupide nu la toti, nu fac discriminare laughingDimpotriva, sunt unii copii aici care sunt foarte destepti si m-au impresionat.(Au mai multa minte chiar decat altii mult mai mari.)
Asta e punctul meu de vedere.Mai departe nu stiu ce sa fac laughing.
Have a very nice day! big hug
XXXkisskisskiss!

Răspuns Câştigător
| cheloo74 a răspuns:

Ideea este ca ce putem face sa stopam fenomenul acesta pe care l-as numi "avalansa de intrebari stupide". Mi-am facut contul pentru ca am crezut ca citind intrebarile puse de altii si vazand raspunsurile as avea doar de invatat. Constat ca 3/4 din cei care pun asa zise intrebari importante de genul "-Ce ochi aveti si de ce?" sunt ori pusti de 10-15 ani ori retarzi. Ideea de ajutor e buna dar atata timp cat se abuzeaza de ea vom ajunge la polul opus. Cred ca cei cu intrebari aiurea ar trebui banati si atunci ar mai fi filtrat cumva fenomenul. Dar si asa se vor ridica altii.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De acord 100% cu georgiana. Si eu citesc doar intrebarile de la anumite categorii. Raspund cand stiu despre ce vorbesc sau, cand chiar nu mai rezist sa vad atatea greseli de ortografie.
Oricum, ma distrez destul la moderarea de intrebari ca sa mai pierd timpul sa le mai si raspund.
De la o vreme, urmaresc doar intrebarile anumitor useri, oameni inteligenti, care chiar imi dau de gandit prin intrebarile lor.
Restul... vorba bancului: sa mai astepte.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@dumnezeu: bineinteles, doamne...cum as putea sa nu?
@cheloo74:cred ca singura posibilitate ar fi sa-i lasam sa-si raspunda unii altora la intrebarile stupide.In fond, partea buna a site-ului e ca poti sa alegi la ce intrebari sa raspunzi.

nony
| nony a răspuns:

Te bati cu morile de vant.Stai linistita, rezolvarea nu este la noi.

| Georgiana2905 a răspuns:

Putina dreptate ai. De un timp se tot pun intrebari infantile rau si chestii de genu dar pentru cei care le pun chiar reprezinta o neclaritate sau pur si simplu atat ii duce capu. Ce sa ii faci. Crezi ca eu sau altii raspundem la toate intrebarile? Eu una cel putin raspund la ceea ce imi convine, la ceea ce nu imi depaseste capacitatea si etc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu suporti copii si nu stii sa raspunzi la intrebarile lor iesi de pe TPU.ca esti adult dupa cat inteleg. da dovada de maturitate si iesi.lasa-i sa-si raspunda singuri sau intre ei.asa merita astia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ruxandra - ma bucur ca imi urmaresti intrebarile.