Apache
| Apache a întrebat:

Am reeditat si eu poveste scufitei rosii! cum vi se pare?

acum multi multi ani, saptamna trecuta, scufita rosie a primit de la mama ei, sarcina de ai duce bunicii ei un cos cu bunatati. cum este criza in cos nu era decat paine! mergand ea ce mergand, ajunge in mijlocul padurii si se intalneste cu becali, imbracat in lup! Hmmm? domnule becali de ce sunteti imbracat in lup? becali: Pai bai scufit-o care esti tu rosie, eu am prins un lup incercand sa imi manance oile! ...adica steaua, asa ca am prins lupul, pe care il cheama borcea, si m-am imbracat in blana lui, ca sigur era si copos cu el. si vreau sa il prind! Ii da un pac-pac smarandescu si gata! m-ai inteles scufit-o care esti tu rosie? scufita: NU! becali: bine. asa te vreau! Mergand scufita ce mergand, ajunge la o intersectare de drumuri!, un drum ducea la casa bunicii si un drum ducea in tara prostilor( cotroceni ), din pacate scufita a gresit drumul, din cauza ca adevaratul lup a schimbat indicatoarele! ( da pana la urma le-a pus cum erau, fiindca si asa erau incurcate )! Dupa o ocolire de 3 ore, si o oprire la mcdonalds, urmata de o vizita la spitalul de boli infectioase de unde a luat infectie, scufita noastra a ajuns la casa bunicii! Lupul cum era șiret, fiindca era ruda cu un bou ( Diaconescu), stia sa profite la maximum de oameni! asa ca s-a dus la usa si i-a spus bunicii! Ori ma lasi sa te mananc, ori iese Mircea Badea presedinte! bunica accepta decat in c***t mai bine in stomac! scufita, veni pana la urma in casa buncii, si o intreba? scufita: bunico de ce ai ochii asa de mari? bunica: cred ca am conjuctivita, da nu merg la doctor ca ma ia dracu! scufita: bunico de ce ai urechile asa de mari? bunica: am gigantism, la urechi, altceva? scufita: bunico, de ce ai dintii asa de mari? bunica: mi-am pus silicoane in dinti! si sa te mananc mai bine! scufita fusese mancata, si cu ultimele puteri striga la padurar sa o ajute! padurarul intra pe usa il vazu pe lup iar lupul zise! lupul: Domn Basescu, de cand sunteti padurar? padurarul : pai de cand, e boc prim ministru, trebuie sa curaț eu tara de gaozari ca voi! lupul : si merge? padurarul : nu prea... da ce naiba tot vorbesc eu, dale afara pe bunica si pe scufită care e rosie! ca pun sepepiști pe tine ma! ce imi plac glumele mele mă! lupul: mai bine ma impusti! padurarul: bine ma asa o sa fac! Pac-Pac, l-am impuscat! dupa ce lupul fusese impuscat de gaozarul sef, adica padurarul, adica basescu, adica betivul!, padurarul adevarat veni, taie burta lupului, si le elibera, pe bunica si pe scufita! pe lup il aruncara, in rau! si traira fericiti, pana la adanci batraneti. sau pana a ajuns Diaconecu presedinte!

4 răspunsuri:
| Gigiku a răspuns:

Cred ca ai si alte lucruri mai bune de facut.

| girllll a răspuns:

Mie-mi place!

| girllll a răspuns:

Mie-mi place! tare povestea ta

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Superbig grin