| anonim_4396 a întrebat:

Am scos niste bani prin western dar sunt nedumerit de ce pe tabelul acela cu cursul valutar scria la vânzare euro 4.82 și mie mi-o dat cu 4.78 ..adică nu trebuia să îmi dea cu 4.82 cat scria că vând ei euro? E vreo manevră sau? Pe foaia pe care mi-au dat-o primire bani -copie client scrie curs de schimb: 4, 78
Mă gândesc că nu pot trece ei cât vor și le convine pe foaie la curs schimb.
Acord funda happy

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Daca ai schimbat astazi trebuia sa fie 4, 8210

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu, trebuia sa te uiti la pretul de cumparare, care este mai mic.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Da era 4, 82 și cel de vânzare era 4, 9 și ceva
Da mie mi o dat cu 4, 78 asta nu înțeleg de ce nu mi-o dat cu 4, 82
Pe foaia aia scrie curs schimb valutar 4, 78 asta e ciudat.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu la ce tepari ai fost tu si ce curs dubios aveau. Probabil ei oreau 4, 7 iar ce ai vazut tu era doar asa, de ochii lumii, nu cursul practiac de ei. Cand mai ai de scos bani mergi la o banca, acolo pretul afisat este cel pe care il primesti.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

La Banca Transilvania am fost.happy
Dar daca pe foaie scrie ar putea să scrie ei ce vor pe foaie la curs de schimb? Chiar nu înțeleg de ce 4, 78 daca pe tabel scria 4, 82 la cumpărare

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic, cei de la Transivania nu fac asa ceva, o fi o greseala, n-am idee dar ar fi trebuit sa iti schimbe la cursul afisat. Poti merge sa intrebi.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Nu e greșeala.ori atât e, ori e hoție. Dar nu cred că ar fi scris pe foaia aia care o dă după ce îți dă banii curs schimb valutar 4, 78 adică să modifice ei ceva in loc de 4, 82

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Ce naiba ăștia de la banca Transilvania se ocupa cu hoții? Schimb euro cat le convine lor? Chiar nu înțeleg de ce mi-o schimbat cu 4, 78. tu ce ai face? Te-ai mai duce după câteva zile sa le ceri socoteala? Nu mă fac de râs daca fac așa?

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai schimbat astazi trebuia sa fie 4, 8210