| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu niste intrebari.
Sunt la 100 de km de orașul în care locuiesc și e nevoie sa merg sa imi plătesc chiria de acolo. Daca merg maine dupa 6 dimineata (cu masina persoanala)exista posibilitatea sa imi iau amenda sau sa ma întoarcă din drum chiar daca nu părăsesc judetul? Cum pot sa dovedesc unde merg? Ma lasa sa plec pentru asa ceva?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa inventat transferul bancar

| Freya1 a răspuns (pentru suntserios):

Stiu ca s-a inventat dar nu sunt eu de vina ca banca unde sunt eu la tara e închisă si proprietari nu au un cont.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să dovedești. Dacă mergi pe zi, te lasă.

| Nemessys a răspuns:

Eu cred ca din moment ce ai o urgenta care nu poate fi ignorata, nu cred ca ar fi asa de nebuni incat sa te amendeze. Atat timp cat le poti dovedi politistilor unde si cu ce motiv mergi si ca in afara de acel lucru, nu mai faci nimic altceva, atunci pot trece cu vederea si gata.

| Freya1 a răspuns (pentru Nemessys):

Am inteles ca la mine in judet acum te ia la rost si daca mergi ziua undeva.Nu stiu cum sa demonstrez ca merg sa imi plătesc chiria ca nu am contractul la mine.

| Nemessys a răspuns (pentru Freya1):

Pai poti face rost de undeva? Sau ii poti arata o simpla conversatie prin mesaje... idk. orice dovada. Sau cica se mai foloseste si o declaratie pe propria raspundere dar aia cred ca e valabila numai pentru cei care merg la munca, acasa si invers.

| Freya1 a răspuns (pentru Nemessys):

Am facturi da nu stiu daca ajuta.