| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o dilema. Imi place foarte mult de o prietena, dar acum are prieten. Inainte ma intelegeam bine cu ea. si chiar imi facea unele avansuri. Intreb asta doar pentru ca zilele urmatoare ma duc pe la ea cu un prieten, si o sa stam impreuna. Tin sa precizez ca nu ne vedem aproape deloc... vorbim doar pe messenger sau la telefon. As dori niste sfaturi, eu cred ca inca ma mai place. dupa cum imi vorbeste. Merci mult.

1 răspuns:
| UnZambet a răspuns:

Cand v-ati vazut ultima data? thinking Exista un lucru pe care nu il inteleg, si anume daca nu va vedeti aproape deloc atunci de ce o placi? Gandeste-te un pic la ce o sa iti spun eu in continuare : persoanele timide vorbesc cu mult tupeu pe mess sau la telefon. Cand v-ati vazut ultima data ea s-a dat si atunci la tine? Daca nu, ar fi mai bine sa iti dai seama ca are prieten si nu prea vrea sa fie cu tine, dar daca da atunci este totul clar mai ales daca continua sa se dea la tine, dar mai exista o chestie : cand doi prieteni foarte buni se pun impreuna se cam sfarseste urat adica incepeti se nu mai vorbiti deloc. Mi s-a intamplat si mie si crede-ma ca nu e deloc bine. Dar poti trece peste asta daca iti place asa mult acea fata :X. Si daca ai citit cu atentie tot ce ti-am zis mai sus si tot vrei sa fi cu ea atunci cerei o intalnire si mergeti undeva la un suc unde tu ii vei face cinste. Atunci ii vei spune ceea ce simti pentru ea si incerca sa o i-ei in brate sau sa o saruti :X sau macar de mana :* totul va merge foarte bine :* Succes!