| AliceAnnnnna a întrebat:

Am și eu o mică problema. Se tot face mișto de mine din cauza buzelor. Nu pentru ca sunt mari, dar toată lumea crede ca îmi dau cu ruj peste el pana in nas și eu in toate pozele pe care le am pe Facebook sau Instagram nu am nici o poza in care sa fiu rujata. Buzele mele sunt așa ele un roz mai aprins. Chestia e ca tot primesc mesaje când postez o poza "vezi fa ca ți-ai dat peste ele de încă 3 perechi de buze"
Dacă ma iau de acele persoane sa se potolească la școala iese mare scandal. Săptămâna trecută am fost asaltata de multe persoane din școala ca ce ii comentez eu nu știu cui băiat ca ăla are valoare nu ca mine o p*** sa comenteze aiurea. Ca vezi Doamne normal ca toată lumea se ia de mine dacă îmi dau peste buze cu 10 straturi sa para ca am in poze. Eu nici măcar nu ma dau cu ruj am 4 poze pe Facebook și insta și in niciuna nu sunt data, așa se văd ele aprinse. S a declanșat aiurea un scandal in care sunt făcută in fel și chip ca am buze de baba și ma chinui sa le scot in evidentă. Etc. Și acum se zvonește ca eu nu fac sex și sunt virgina și ca fac m*** de aia am buzele așa. Îmi vine sa îmi pun capăt zilelor de la atâta bullying.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Auzi? Da-i dracu pe aia, lasa-i naiba, le dai satisfactie? Lasa sa zica ce vor. De ce e problema cu buzele? De fapt nu este, nu te suporta, de aia iti zic tot felul, gasesc motive sa se ia de tine. Altele care se fardeaza f strident nu au asa asaltari negative. Eu as zice "si daca n-am facut sau am facut sex ce? Care e treaba voastra?", si gata, cu cat te afecteaza, cu atata le dai satisfactie si nu e bine. Oricum nu ai de ales, ori faci asa, ori nu e bine pentru tine.

Singurul motiv pentru care un om gandeste bine si anume sa isi puna capat zilelor, si sunt decord, este cand are o boala incurabile care chinuie permanent, in rest nu. Pai daca eu mi-as fi facut nervi pentru ce imi ziceau altii, unde ajungeam? Ca ziceau destule. Nu le dadeam atentie. Doar cand unu se luase fizic de mine, am vb cu diriga, cu directorul, cu parintii si s-a rezolvat si aia, daca nu, il pocneam chiar daca mi-o luam si eu, si aia era, dar n-a fost cazul. Dar la vorbe nu aveam treaba.

Mai ziceau "Esti prost ma", si eu "asa si care e treaba ta?", sau "esti fatalau", eu "si ce e rau in a fi fatalau?", asta si la liceu, asa calm, se enervau de indiferenta mea si se potoleau in final dupa scurt timp, dar am avut noroc de parinti care m-au invatat bine cum sa ma port de mic, ca daca nu, eram pa si eu. Ziceau "asta e nebun ma, lasa-l".

Categoria este buna, la conversatii poti pune ce subiect doresti.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat sa-ti impui in modul cel mai hotarat vointa de a-i ignora pe toti cei care incearca sa te defaimeze si denigreze in privinta aspectului tau fizic. Doar asa prin ignorarea lor vei reusi sa le dai de inteles ca ai devenit ''imuna'' la atacurile mizerabile la persoana si vor intelege in final ca este inutil se mai continue sa-ti adreseze ''rautacisme'' lansate la adresa ta indiferent care ar fi natura lor. Sanatate!

| SilentRain a răspuns:

Mergi si cere ajutorul părinților, profesorilor

| Dalmore a răspuns:

Vreau să văd pozele.

| IAR a răspuns:

Pai parca ziceai ca vrei sa faci un copil ca ai o varsta, acum zici ca esti la scoala, pai pana la urma care e adevarul?
Ori esti bolnava ori scrii la caterinca aici pe site.

| AliceAnnnnna explică (pentru IAR):

Am 20 de ani. Pot sa fac si la postliceala copil. Nu trebuie la 50 cum te-a facut pe tine maica-ta. Nu mai suntem in evul mediu happy

| IAR a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Pai si la 20 de ani crezi esti batrana, iar daca faci un copil la varsta asta, pa pa distractie trebuie sa-ti pui toata concentrarea pe acel suflet pana implineste 18 ani, abia la 38 de ani iti poti relua activitatiile de distractie.
Pe mine nu m-a facut la 50 de ani mama, eu zic sa te mai maturizezi
ca un copil nu creste sufland in el, pe langa ca trebuie sa-i oferi toate atentia ta iti trebuie si un venit considerabil.
Dar incearca, risca si poate o sa ai noroc, cine stie.