| JustStitch a întrebat:

Am si eu o problemă. Am pus anunț pe Olx cu o pereche de casti Myria pentru a le vinde. Si dupa ce l-am postat, m-a sunat cineva ca le vrea, mi-a cerut sa i le trimit el fiind din Gorj si s-a oferit sa plateasca curierul plus banii pe căști ca sa ajunga la mine. Am dat curierului coletul si a plecat către destinatar dar am o problemă, am intrat iar pe cont de oxl si mi-a dispărut anunțul plus mesajul de la acea persoană care mi-a cerut căștile? Oare de ce?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Probabil pentru ca acel anunt nu mai este valabil deoarece a fost cumparat acel produs! Dar stai calm, tu banii iti incasezi de la firma de curierat unde ai dus acele casti!

| JustStitch explică (pentru lpavel):

Căștile au ajuns în Tg Jiu dar mai bine nu le trimitem, destinatari nu raspunde la telefon. Pot sa fac o plângere la poliție și să le spun că acea persoană ma facut să-i trimit acel pachet de căști si cu mențiunea că a zis ca achita banii curierului?

| lpavel a răspuns (pentru JustStitch):

Din pacate nu poti face nimic... asta e!

| JustStitch explică (pentru lpavel):

Acum daca nu mai raspunde si mi-a dat o adresa falsă la mișto, va trebui să plătesc deranjul, si nu am bani

| lpavel a răspuns (pentru JustStitch):

Pai daca curierul iti va aduce inapoi coletul atunci va trebui sa platesti tu acel transport. mda, cam naspa dar alta data asigura-te ca nu e un copil la cine vrei sa vinzi pentru ca cred ca asta s-a intamplat...