| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema de 6 luni si nu stiu cum sa o rezolv... Orice sfat e bine venit...Eram cu niste prieteni la mine acasa si am hotarat sa facem o friptura, au venit si prietenele lor si prietena mea, toate bune si frumoase. Era gata friptura dar mai trebuia sa asteptam si tava urmatoare deoarece nu ajungea pentru toata lumea, asa ca i-am rugat sa manance ca eu astept, am rugat si pe prietena mea, dar ea nu a vrut sa manance si am hotarat sa mananc eu in locul ei. Cand a fost si cea de-a doua tava ea nu a mai vrut sa manance, eu eram si baut si am avut un gest mai nebunesc am lovit un scaun din living cu piciorul destul de brutal, ea s-a speriat si a plecat acasa, am incercat sa o opresc dar fara nici o sansa. Dupa 2-3 zile de insistat la telefon am reusit sa vorbesc cu ea si ne-am intalnit la ea acasa, unde mi-a spus ca am speriat-o foarte tare si ea nu poate sa mai stea cu mine. Mi-a cazut cerul in cap. Timp de o saptamana am tot insistat si pana la urma ne-am impacat. Dar numai era ca inainte, din partea ei, eu aveam rabdare, mi-am dat seama ca am gresit si trebuie sa ii recapat increderea. Acum o luna nu stiu din ce motiv am intrebat-o daca are pe cineva, asa am simtit, ea s-a suparat foarte tare si iar ne-am despartit, atunci am luat hotarerea sa ma despart de ea definitiv, daca renunta asa usor la mine. Mi-am facut alta prietena pe care nu o iubesc, si i-am spus si ei, astazi m-a chemat la ea si m-a rugat sa ii instalez windowsul pe laptop. Am fost sa o ajut, ne-am inteles ca ramanem amici, am stat 4 ore la ea, ne-am pupat, ne-am strans in brate, am discutat, ei i-au cazut si cateva lacrimi, nu am putut rezista si i-am recunoscut ca o iubesc, dar ea nu stie ce isi doreste. Eu mi-o doresc inapoi, nu o pot scoate din inima mea, chiar daca sunt cu altcineva care sa zicem e superior fostei. Ce sfat imi puteti da? Chiar nu stiu ce sa fac, stiu ca nu sunt cinstit fata de actuala si nici fata de mine.

Răspuns Câştigător
| brunetzik07102011 a răspuns:

Complicata dragostea asta.adevarata decizie nu o gasesti nici la psiholog, nici la biserica. vorbeste cu tine.afla ce-ti doresti cu adevarat.si daca intr-adevar o iubesti pe fosta, fa ceva in privinta asta.nu lasa iubirea sa treaca pe langa tine cum am patit eu ca o sa te dai cu capul de toti peretii, la propriu.o zi buna

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca a tot plans tia demonstrat ca mai tine la tine incearca sa o abordezi.

| Tweetymrrr a răspuns:

Mmmthinking
Superioara fostei?! Cum sa fie superioara daca tu zici ca o iubesti pe fosta? Adica m`ai bagat complet in ceatastraight face
Oke,este un pic mai agresiv, probabil s`a temut de reactiile tale la anumite probleme. Poate`i era frica, nu?!
Ba chiar ti` a acordat o a2a sansa,cum chiar tu ai spus mai sus si ce`ai facut,ti-ai batut joc de increderea ea, intreband`o daca are pe altcineva! Crezi ca mai meriti o alta sansa?
Nu esti cinstit fata de nimichappyTe minti pe tine, da` si pe ceilalti.Esti cu o bucata "mai buna" doar ca sa o faci geloasa pe fosta.Parerea mea.Si te`ai bagat intr-o incurcatura mai mare ca tine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici tu nu stii ce vrei, cum dracu sa iubesti pe cineva daca zici ca cea cu care esti acum este mai superioara decat cealalta care a plans? nu alerga dupa doi iepuri ca n-ai sa prinzi niciunul,dupa mine tu ai gresit, daca acum aveai o relatie cu cineva nu trebuia sa te saruti cu alta fata pana nu-i spuneai preietenei actuale despre situatia in care te afli, sunt curios sa aflu daca cu prietena cu care esti acum si care zici ca nu o iubesti te-ai sarutat si te-ai imbratisat

| overdoseofdreams a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa rupi relatia cu actuala si sa gasesti o cale de a te impaca cu fosta. daca pe ea o iubesti, e pacat sa lasi iubirea sa treaca pe langa tine...acorda'i timp de gandire si asteapta un raspuns de la ea deoarece daca te'a iertat de 2 ori inseamna ca te iubeste si ea destul de mult si se va intoarce inca o data din drum...