| Nicu_Iion_1979 a întrebat:

Am si eu un card commertbank in germania.cum pot sa l inchid daca ma aflu in alta tara? multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti! Suna la banca si-l poti bloca atat cardul cat si contul sau daca banca are sucursala in tara in care esti. Pe card este un numar de telefon. Dupa ce-l blochezi (probabil) ne mai avand activitate in cont se va sterge contul. Cam asa este la bancile romanesti. Spui ca ti-a fost furat astazi (cand suni) si nu vrei sa profite cineva de el.