| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu vateva intrebari:
1)ce carte v-a placut? daca ati citit rolling on the floor
2)ce gen de carti va plac
3)ati citit jurnalele vampirilor? ce parereati avut despre carte? happy

2 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

1. Am citit 2 carti din Harry Potter, una din Stapanul Inelelor, The Lost Symbol, Amantii si Unsolved Mysteries.
2.Gen mistere, care te tin in suspans
3. Din pacate nu am citit dar as vrea sa-l citesc cat de curand love struck

| madalinna a răspuns:

N-am citit "Jurnalele Vampirilor", dar am citit seria "Amurg". A fost dragut, dar nu e de citit decat o data.
In schimb mi-a placut la nebunie "Luna Plina" si "A doua luna plina" de Kelley Armstrong. Tot de ea am citit si "Invocarea", destul de interesanta, dar n-am avut timp sa vad daca au mai aparut volume in romana(desi nu cred...) Sa vedem, ce-am mai citit... a, ultima, Tracy Chevalier - "Albastru pur", foarte interesant! O sa o mai citesc o data.
Nu stiu daca am un gen de carti... imi plac cele care ma fac sa simt ceva, care ma emotioneaza, nu-mi plac cartile comerciale. Si stiu ca-mi place o carte atunci cand ma apuc de ea si nu o mai las pana n-o termin. Am plans la "Enzo, sau arta de a pilota pe ploaie" de Garth Stein. De 3 ori de-a lungul cartii. Impresionanta povestea, si sfarsitul... foarte frumos.
Acum citesc "Fiica tamaduitorului de oase", de Amy Tan. Mi-a daruit-o o prietena.
A, mi-am amintit. Si "Razboaiele Imparatiei de Purpura" sunt interesante, sunt vreo 3 aparute in romana.
Daca vrei sa razi, "Enciclopedia lucrurilor care ma sacaie zilnic" si "Cum sa ai intotdeauna dreptate", ambele de Hannes Stein sunt super.