| GheorgheGino a întrebat:

Am slabit de la 86 la 80 e bine?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

In primul rand; FELICITARI! Se zice ca (,) cu cat ai de slabit mai putin, cu atat e mai greu.
Depinde si de inaltimea ta, evident daca ai 1.65 mai ai de slabit 20 de kg.Ca sa stii, la femei greutatea ideala este cu 8-10 kg mai mica decat inaltimea, iar la barbati cu 3-4 kg.
Succes!

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Daca ai slabit subit si nejustificat nu e bine,daca ai tinut dieta, ai facut sport, ai mancat mai putin etc e bine. Faza e ca poti slabi si de la boala sau asa subit, nejustificat fara sa faci nimic si atunci nu e tocmai sanatos, atunci e ceva neinregula cu organismul.
Ia niste vitamine totusi.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de inaltime, sex, dar si de varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in cat timp si cum. Poti slabi nesanatos (suparare, afectiuni, diete dubioase, medicamente etc) sau poti slabi natural (sanatos).