| Nikcoletta a întrebat:

Am stat ieri în curent așteptând autobuzul și acum mă doare maseaua, de ieri tot iau Algocalmin și nu-mi trece, în casă e foarte rece pentru că nu ne-a dat drumul la căldură.
Are vreo legătură frigul cu maseaua? De ce nu-mi trece?
Si ce pastile să iau?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia un Nurofen Forte, pastile. Nu mai mult de 3 pe zi (peste 6 ore intre ele) si doar atunci cand te doare.

Daca ai maseaua cariata mergi la stomatolog pentru un control mai bun.

| Freya1 a răspuns:

În general nu prea te doare un dinte decat daca are vreo carie sau puroi indiferent de cat te trage curentul.Deci in primul rand uitate sa vezi daca e care sau puroi si du-te la medic.

| Wr3nch a răspuns:

Du-te la dentist, degeaba inghiti algocalmin, se poate sa ai inceput de abcess. Crede-ma ca nu vrei sa stai pana se formeaza ca va durea mult mai rau.

| MPersephone a răspuns:

Pot fi o groaza de cauze, poate fi o carie, ceva in neregula la masea.
Dar eu am problema asta de la lipsa de calciu, in care odata cu schimbarea vremii ma doare un dinte, deja de multi ani. Am fost la stomatolog, multe nu a putut face si e ceva ce pur si simplu periodic apare.