| Ionut_Denis_1980 a întrebat:

Am trecut a 8, sunt foarte speriat ca nu știu ce sa fac. Adică nu știu ce sa învăț, cum și ce sa fac. La romana nu știu cum sa fac acele argumentari și la mate acele probleme, simt ca sunt grele și ca nu le pot face... O sa ma duc la med și la mate și la romana. Eu învăț bine, am terminat a 7 cu 9.32. În acest moment simt ca nu știu nimic și sunt foarte speriat ca vreau sa iau la romana 8 și la mate 9 pentru a întra la mate info dar sunt într-o stare confuză. Nu pot sa ma calmez... Ajutor

2 răspunsuri:
| aksynaievoluoy a răspuns:

Salut dacă vrei să dai la mate info și nu știi cum să rezolvi aceste probleme de clasa a opta nu ai cum să intri încearcă să găsești ceva în domeniul tău cu care ai vrea să lucrezi toată viața sau la ce e bun de exemplu dacă ești foarte bun la biologie și te pasionează biologia de la ceva cu științe umane dar dacă nu știi să faci problemele nu ai cum să intri la mate info și din câte ai zis Ești bun la învățătură așa că s-ar putea să găsești ceva pe domeniul tău care să îți placă mai mult decât matematica Chiar vrei toată viața să faci matematică și calcule încearcă să înveți mai mult și acasă și să faci exerciții în plus Caută pe internet sau pe YouTube exerciții și probleme asemănătoare cu cele pe care vi le doar doamna sau Domnul în clasă. funda?

| Ionut_Denis_1980 explică (pentru aksynaievoluoy):

Vreau sa ma fac software developer web în IT dar simt ca nu știu nimic. Adică tot ce am făcut pana acum 5 8.