| kosti78 a întrebat:

Am un CEC in valoare de 200 lei de pe timpul lui Ceausescu, de prin 1987-1988.Intrebarea mea este: Oare mai sunt valabili acei bani, daca m-as duce la o unitate CEC acum? Imi deconteaza banii, sau pot sa-l arunc? Cine ma poate indruma ce am de facut? Multumesc.

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai nu mai are decat valoare sentimentala.de ce sa-l arunci? peste 50 de ani o sa iese bani buni pe el. la o licitatie.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suma o poţi recupera printr-o acţiune în instanţă, cerând totodată şi reactualizarea sumei de bani.