| YumiSukinanda a întrebat:

Am un coleg. e dragut...imi place de el dar el nu prea stie...nu asta-i problema, problema e ca nici nu vorbeste cu mine nu ma baga in seama deloc daca merg acolo inainte de a merge el rade bine si se distreaza cand merg eu gata toti pleaca si el ramane singur trist cum sa-i atrag atentia? funda!

2 răspunsuri:
| floripufi a răspuns:

Cand se ridica te prefaci ca te-ai impiedicat de o piatra si te impingi in el.Si te bagi in vorba cu el il intrebi si tu ce mai face de ce e trist daca e trist in acel moment daca vrea sa va plimbati si etc si poate va merge.

| CloseToYou a răspuns:

Te duci si-l intrebi ce mai face sau il poti intreba ceva despre scoala,intri putin in vorba cu el. Dupa ce ii vezi reactia ai sa stii ce ai de facut:daca iti raspunde frumos, iti zambeste inseamna ca ii pari simpatica si atunci poti sa fi prietena cu el(pentru inceput)Daca si el te place, o sa iti spuna.De la o relatie de prietenie intotdeauna poate iesi ceva frumoswinking